Ogłoszenia, 3.07.2022 r., 14 Niedziela Zwykła

Dziękujemy zespołowi „Taruta” z Ukrainy z parafii katolickiej w Bereżanach za śpiew podczas Mszy św. i świadectwo wiary w obecnych trudnych czasach. Po Mszy św. można nabyć płyty i inne pamiątki by wesprzeć dzieła prowadzone przez zespół i parafię w Bereżanach.
W czasie wakacji w niedziele jest odprawiana w kościele dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Msze św. w czasie w wakacji w kaplicy w Owni są odprawiane w niedziele o godz. 14.00.
W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w czwartki przez cały dzień.
W sobotę o godz. 5.00 z parkingu parafialnego wyjeżdżamy na wycieczkę do Zamościa i sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie.
Za tydzień taca przeznaczona będzie na Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach. Za tydzień przybędzie do nas z pomocą duszpasterską Ks. Tadeusz Kaczmarek z parafii katolickiej pod Królewcem pod nieobecność księży, którzy wyjadą na urlopy. Ks. Tadeusz
wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek.
Informujemy, że Fundacja "Hospicjum - Razem możemy więcej", mająca swą siedzibę na Osiedlu Stawy, świadczy bezpłatną opiekę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Swoją
opieką obejmuje pacjentów w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Poradni Medycyny Paliatywnej. Wszelkie informacje udzielane są przy ul. Stawskiej 322 w budynku po byłej szkole. Zachęcamy młodzież do pójścia na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską. 4 sierpnia przyjmiemy gościnnie pielgrzymów u nas przy kościele.
Ogłoszenia, 26.06.2022 r., 13 Niedziela Zwykła

Od dzisiaj na czas wakacji będzie odprawiana w kościele dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
Msze św. w czasie w wakacji w kaplicy w Owni od przyszłej niedzieli będą odprawiane o godz. 14.00 – ze względu na wyjazdy księży na urlopy. Msza św. intencji majora Bernaciaka „Orlika”i poległych za Ojczyznę dzisiaj o godz. 18.00 a następnie koncert patriotyczny w parku. Wystąpi Bartas Szymoniak. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
W środę 29 czerwca święto św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. świętopietrze.
Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa trwać będą do czwartku 30 czerwca. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.30, bezpośrednio potem odprawiana jest Msza św.
Diecezjalny dzień chorych odbędzie się w Kodniu w sobotę 2 lipca. Planujemy też odwiedzić Kostomłoty. Organizujemy autokar dla wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii do wtorku. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 7.00 z parkingu parafialnego.
Program uroczystości w Kodniu wywieszony jest w gablocie.
Msza św. w kaplicy w Stawach będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi, adoracji Pana Jezusa i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Za tydzień I niedziela lipca. Od godz. 11.30 czytanie wypominek i Msza św. wypominkowa o godz. 12.00. Po sumie adoracja
Najśw. Sakramentu.
Za tydzień przyjedzie do nas zespół „Taruta” z Ukrainy z parafii katolickiej w Bereżanach. Zespół będzie śpiewał podczas Mszy św. i potem będzie rozprowadzał płyty, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc osobom cierpiącym z powodu wojny.
W dzisiejszym „Echu Katolickim” polecamy lekturę wszystkich zaplanowanych zmian księży na parafiach i inne ciekawe artykuły.Ogłoszenia, 19.06.2022 r., 12 Niedziela Zwykła

Do czwartku będą odbywać się procesje wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św., przed procesją. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w procesjach. We czwartek dzieci otrzymają słodką niespodziankę.
Dzisiaj zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła podczas Mszy św. o godz. 18.00.
W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Dokonamy aktu zawierzenia Sercu Pana Jezusa naszych rodzin, Ojczyzny i sprawy pokoju na Ukrainie. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 – szkolna, 18.00.
Msza św. dziękczynna za przeżyty rok szkolny we piątek o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Wszyscy powinni przyjąć Komunię św. Spowiedź w tygodniu.
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie obchodzona w tym roku 23 czerwca. Msze św. jak w dzień powszedni.
Spotkanie Bractwa „Strażnicy Kościoła” w czwartek po Mszy św. wieczorowej i po procesji.
Armia Krajowa, Ośrodek Kultury i nasza parafia przygotowują uroczystość patriotyczną dla uczczenia majora Bernaciaka „Orlika”. Msza św. intencji poległych o godz. 18.00 a następnie
koncert patriotyczny w parku. Wystąpi Bartas Szymoniak. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Diecezjalny dzień chorych odbędzie się w Kodniu w sobotę 2 lipca. Planujemy też odwiedzić Kostomłoty. Organizujemy autokar dla wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
Lektorów czytających Słowo Boże w kościele prosimy o odebranie w zakrystii grafiku na następny kwartał.Ogłoszenia, 16.06.2022 r., Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, który pozostał z nami w Najśw. Sakramencie, publicznie wyznajemy naszą wiarę i zapraszamy Pana Jezusa do wszystkich dziedzin naszego życia. Msze św. dzisiaj o
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00. Procesja ulicami naszego miasta po Mszy św. o 10.30. Do następnego czwartku będą odbywać się procesje wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 – w dni powszednie a w niedzielę – po sumie. Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św.
a przed procesją. Tak samo jutro – nowenna przed bierzmowaniem będzie po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w procesjach. We czwartek dzieci otrzymają słodką niespodziankę. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Spowiedź przed bierzmowaniem jutro od godz. 16.00 do 18.00.
W jutro i w sobotę odbędzie się Jerycho Młodych w Woli Gułowskiej.
W niedzielę zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła podczas Mszy św. o godz. 18.00. Za tydzień w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Dokonamy aktu zawierzenia Sercu Pana Jezusa naszych rodzin, Ojczyzny i sprawy pokoju na Ukrainie.
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie obchodzona w tym roku 23 czerwca.
Spotkanie Bractwa „Strażnicy Kościoła” w czwartek za tydzień po Mszy św. wieczorowej i po procesji.
Armia Krajowa, Ośrodek Kultury i nasza parafia przygotowują uroczystość patriotyczną dla uczczenia majora Benaciaka „Orlika”. W niedzielę 26 czerwca Msza św. intencji poległych o godz. 18.00 a następnie koncert patriotyczny w parku. Wystąpi Bartas Szymoniak.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Diecezjalny dzień chorych odbędzie się w Kodniu w sobotę 2 lipca. Planujemy też odwiedzić Kostomłoty. Organizujemy autokar dla wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.Ogłoszenia, 05.06.2022 r., Zesłanie Ducha Św.

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00
Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. jak w dni powszednie.
W sobotę święcenia kapłańskie Diakona Bartosza Švăbika. Msza św. prymicyjna w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ks. Bartosz udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego wraz z odpustem zupełnym.
Za tydzień Ks. Michał Szwemin orionista z Rzymu będzie rozprowadzał książki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie.
16 czerwca uroczystość Bożego Ciała.
Szkoła Podst. Nr 2 im. św. Jana Pawła II zaprasza dzieci i rodziców na koncert charytatywny, który odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 na scenie parkowej.
Poradnia terapii uzależnienia od alkoholu oferuje pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w sobotę 18 czerwca o godz. 10.00. W najbliższy czwartek 9 czerwca rozpoczęcie nowenny przed bierzmowaniem o godz. 17.30. Obecność
kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Egzaminy do bierzmowania od jutra.
Kandydaci przychodzą ze swymi rodzicami. Jutro 6 czerwca: godz. 17.00 – kl. VIII A Szk. Podst. Nr 1, godz. 18.30 – kl. VIII B Szk. Nr 1. Wtorek 7 czerwca: godz. 17.00 – kl. VIII C Szk. Nr 1, godz. 18.30 – kl. VIII D Szk. Nr 1. Środa 8 czerwca: godz. 17.00 - kl. VIII A Szk. Nr 2,
godz. 18.30 – kl. VIII B Szk. Nr 2. Piątek 10 czerwca: godz. 17.00 – kl. VIII C Szk. Nr 2, godz. 18.30 – Klasy ósme z wiosek i inni kandydaci. Próby ustawienia 14 i 15 czerwca o godz. 16.45 w kościele. Spowiedź przed bierzmowaniem 17 czerwca od. godz. 16.00 do 18.00.Ogłoszenia, 29.05.2022 r., Wniebowstąpienie Pańskie


Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Św. w czasie nabożeństwa majowego i czerwcowego o 17.30.
We wtorek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
W środę 1 czerwca rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa na godz. 17.30.
Ks. Jarosław Olszewski składa wszystkim parafianom serdeczne podziękowania za zebrane ofiary na kontynuację budowy kościoła Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu. Ofiary wyniosły 13.020 zł.
W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek spotkanie Wspólnoty Małżeństw, w sobotę spotkanie Kół Różańcowych po Mszy św. wieczorowej.
Za tydzień w Owni Msza św. o godz. 9.00 w intencji śp. Jana Jurczyka i zmarłych kierowników i nauczycieli szkoły w Owni. O godz. 10.15 na cmentarzu, w obecności pocztu sztandarowego Armii Krajowej i gości, poświęcenie pomnika Jana Jurczyka, który był kierownikiem szkoły w latach 1936-1960.
Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie połączoną ze zwiedzaniem Zamościa w dn. 9 lipca.
Wraz z Panem Sołtysem Jarmołówki organizujemy pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina. W programie także odwiedziny Sobiboru, Jabłecznej, Kostomłot, Leśnej Podl. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 4 czerwca. Zapisy u Pana Sołtysa Romana Kucharskiego.
Za tydzień zbiórka do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
W okolicy parku Jarmołówka lub parku przy pałacu niepełnosprawne dziecko zgubiło okulary korekcyjne w kolorze czarno-niebieskim. Okulary są dość drogie. Znalazcę prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej
(81
4736020, 786869481)  lub dostarczenie do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy ul.
Ogrodowej 6.
Ogłoszenia, 22.05.2022 r., VI Niedziela Wielkanocna

Dziękujemy Ks. Jarosławowi Olszewskiemu z Żytomierza za głoszenie dziś kazań i wspólną modlitwę o pokój na Ukrainie. Po Mszy św. Ks. Jarosław zbierze ofiary do puszki.
Wczoraj 136 dzieci przyjęło pierwszą Komunię św. Dziękujemy rodzicom, kapłanom, siostrom, katechetom, dzięki którym dzieci mogły przyjąć Pana Jezusa. Dziękujemy rodzicom za ufundowanie 4 zielonych ornatów i złożoną ofiarę na prace przy parafii.
Dzieci
do piątku będą obchodzić biały tydzień o godz. 17.30. W sobotę wyjeżdżamy na wycieczkę pierwszokomunijną do Niepokalanowa. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 8.00. Zgłoszenia do jutra. 
Msza św. w kaplicy w Stawach w czwartek o godz. 17.00. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie połączoną ze zwiedzaniem Zamościa w dn. 9 lipca. Koszt 150 zł wraz z obiadem. Zapisy do końca czerwca w zakrystii lub telefonicznie (nr 512 810 865). Numer umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
Dzisiaj w Lyonie we Francji ogłoszenie beatyfikacji Puliny Jarocot, założycielki kół żywego różańca.
Z tej okazji wszystkich parafian modlących się na różańcu zapraszamy na Mszę św.
dziękczynną na godz. 12.00 a po niej na specjalne nabożeństwo ku jej czci.
Nastała gorąca wiosna. Przypominamy o zakładaniu godnego stroju do kościoła. Panie powinny mieć nieprzezroczysty strój, sukienkę o odpowiedniej długości posiadającą przynajmniej krótkie rękawy. Panowie powinni przychodzić w długich spodniach i w koszuli
z minimum krótkimi rękawami.
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza maturzystów na studia. Proponuje ciekawe kierunki. Dokładne informacje w gablocie.
Jutro spotkanie Strażników Kościoła. Msza św. o godz. 18.00 następnie spotkanie na plebanii.
W czwartek Dzień Matki. Wszystkie matki zapraszamy na Mszę św. na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i po nim na Mszę św.
Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha św.
Ogłoszenia, 15.05.2022 r., V Niedziela Wielkanocna

W najbliższą sobotę 136 dzieci przyjmie pierwszą Komunię św. w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 12.00. Spowiedź dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Z racji I Komunii kancelaria w sobotę będzie nieczynna.
Jutro święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00.
Kuria Diecezjalna W Siedlcach oficjalnie powiadamia, że kandydatem do święceń kapłańskich jest Diakon Bartosz Švăbik. Święcenia przyjmie w katedrze siedleckiej dn. 11 czerwca. Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele 12 czerwca o godz. 12.00.
Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny. Nabożeństwa odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
Msza św. w kaplicy w Stawach w środę o godz. 17.00.
Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na coroczne czuwanie. Wyjazd w dn. 21 maja o godz. 3.30 z parkingu parafialnego. Koszt 90 zł. Zgłoszenia pod numerem tel. (537 082 910) umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie połączoną ze zwiedzaniem Zamościa w dn. 9 lipca. Koszt 150 zł wraz z obiadem. Zapisy do końca czerwca w zakrystii lub telefonicznie (nr 512 810 865). Numer umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
Za tydzień przybędzie do nas Ks. Jarosław Olszewski z Żytomierza na Ukrainie. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszki.
Za tydzień w Lyonie we Francji zostanie ogłoszona beatyfikacja Puliny Jarocot, założycielki kół żywego różańca. Z tej okazji wszystkich parafian modlących się na różańcu zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 12.00 a po niej
na specjalne nabożeństwo ku jej czci.
Ogłoszenia, 8.05.2022 r., IV Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni.
W piątek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja fatimska wokół kościoła. Odmówimy różaniec i litanię do Matki Bożej, dlatego nabożeństwa majowego przed Mszą św. nie będzie.
Dzisiaj Diecezjalny Dzień Rodzin w Parczewie. Z parafii pojechało około 50 osób. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny. Nabożeństwa odprawiane są codziennie, także w niedziele, o godz. 17.30. Poświęcenie pól w Stawach – jutro o godz. 19.00. Na zakończenie Msza św. w kaplicy.
Dzisiaj poświęcenie pól w Rykach o godz. 17.00, I trasa: Jarmołówka, ul. Warszawska, ul. Królewska, II trasa: ul. Żytnia, Okopowa, Zielona, Górna. Msza św. w intencji mieszkańców tych ulic o godz. 18.00 w kościele. Na stolikach pod chórem można jeszcze składać podpisy pod wnioskiem o ustawę wprowadzającą w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego chroniącą życie poczętych dzieci
oraz pod drugim wnioskiem o uchwałę przenoszącą dzień ojca na 19 marca w święto św. Józefa.
Zapraszamy do objerzenia wystawy kapliczek wykonanych przez dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach konkursu, który przeprowadziła Siostra Klaudia. Kapliczki są umieszczone przed obrazem Matki Bożej Śnieżnej. W sobotę odbędzie się u nas rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy małżeństwa.
Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na coroczne czuwanie. Wyjazd w dn. 21 maja o godz. 3.30 z parkingu parafialnego. Koszt 90 zł. Zgłoszenia pod numerem tel. (537 082 910) umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
W kościele są już zainstalowane nowe boczne drzwi do obu zakrystii. Serdecznie dziękujemy panom Kamińskim za wykonanie drzwi i życzliwe potraktowanie parafii.
Ogłoszenia, 1.05.2022 r., III Niedziela Wielkanocna

Serdecznie dziękujemy Ks. Rafałowi Jarosiewiczowi za przybycie do nas, głoszone słowo Boże i pomoc duszpasterską.
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. wypominkowa o godz. 12.00. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe. Dzisiaj też rozpoczęcie 14 Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego.
We wtorek uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. O godz. 12.00 Msza św. za Ojczyznę. Odpust w kaplicy w Owni we wtorek o godz. 12.00. Przewodniczyć będzie Ks. Kan.
Andrzej Olszewski z Kłoczewa.
Rezerwowanie terminów intencji mszalnych od 4 maja w godzinach pracy kancelarii przez pierwszy miesiąc tylko telefonicznie
(tel. 696 568 414). Na niedzielę można zarezerwować
jedną intencję od rodziny. Jednocześnie informujemy, iż po sugestiach zgłoszonych podczas Rady Duszpasterskiej, zdecydowaliśmy, że znosimy podział godzin Mszy św. wieczorowych na czas letni i zimowy. Wszystkie Msze św. wieczorowe będą przez cały rok odprawiane o godz. 18.00 by umożliwić udział osób pracujących.
Diecezjalny Dzień Rodzin odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 maja w sanktuarium w Parczewie. Dokładny program na plakacie w gablocie. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do wyjazdu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny. Szczególnie gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, by stawały się gorliwymi czcicielami Maryi. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Po odśpiewaniu litanii
loretańskiej będzie sprawowana Msza św. Zachęcamy też do odprawiania nabożeństwa majowego w kaplicach oraz przy krzyżach i kapliczkach. W środę wspomnienie św. Floriana. Modlimy się za strażaków. Wszystkich strażaków zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i na Mszę św. w ich intencji.
W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Po nabożeństwie majowym i po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Małżeństw na plebanii. W piątek – I piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najśw. Sercu Pana Jezusa. W sobotę
I sobota miesiąca. Konferencja dla kół różańcowych po nabożeństwie majowym i po Mszy św. W sobotę też rozpoczęcie nowenny do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
Urząd Miasta i Gminy w Rykach prowadzi zbiórkę pieniężną na zakup samochodu do transportu sanitarnego dla mieszkańców Kowla i okolic na Ukrainie. Zbiórka trwać będzie do 3 maja. Nr konta podany jest w gablocie i na stronie internetowej parafii i miasta (69 8724
0005 2001 0000 4952 0131). Jako tytuł wpłaty prosimy wpisać: „Darowizna – pomoc obywatelom Ukrainy”.
Msza św. w kaplicy w Stawach – jutro o godz. 17.00.
Za tydzień taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
Modlimy się o chleb powszedni i o urodzaje. Wszystkich parafian, nie tylko rolników, zapraszamy na poświęcenie pól, które będzie odprawiane w dni powszednie o godz. 19.00 a w Rykach w niedzielę o godz. 17.00. Najpierw procesja tradycyjnymi trasami, na
zakończenie Msza św. Środa - 3 trasy: Edwardów, Swaty, Potok. Czwartek – 4 trasy: Zalesie, Stara Dąbia, Nowa Dąbia, Oszczywilk. Piątek – 4 trasy: Janisze, Chrustne, Moszczanka, Julin-
Karasiówka. Niedziela 8 maja: Ownia, godz. 12.00. Po południu w niedzielę 2 trasy w Rykach o godz. 17.00: Jarmołówka, ul. Warszawska, ul. Królewska oraz ul. Żytnia, Okopowa, Zielona, Górna.
Poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 – Stawy. Prosimy o przyjazd po księży i
przygotowanie ołtarzy.
Na stolikach pod chórem można składać podpisy pod wnioskiem o ustawę wprowadzającą w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego chroniącą życie poczętych dzieci oraz pod drugim
wnioskiem o uchwałę przenoszącą dzień ojca na 19 marca w święto św. Józefa.
Ogłoszenia, 24.04.2022 r., Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas. Dzisiaj spotkanie Rady Duszpasterskiej o 16.00
Rozmowy przed I Komunią św. od 26 do 29 kwietnia. Na rozmowę przybywają oboje rodzice z dziećmi, na wyznaczoną godzinę całymi klasami szkolnymi. Rodzice będą mieć spotkanie z Ks. Proboszczem w sali na dole a w tym samym czasie dzieci z Księdzem Adamem i
katechetą danej klasy- w sali na górze. Wtorek 26 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III A Szk. Podst. Nr 1, godz. 18.30 – kl. III B Szk. Nr 1. Środa 27 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III C Szk. Nr 1, godz. 18.30 – kl. III A Szk. Nr 2. Czwartek 28 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III B Szk. Nr 2, godz. 18.30 – kl. III C Szk. Nr 2. Piątek 29 kwietnia: godz. 17.00 Klasy III z wiosek. Przymierzanie alb dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się jutro o godz. 17.00 dla Szk. Podst. Nr 1 oraz w środę o godz. 17.00 dla Szk. Podst. Nr 2 i wiosek. Diecezjalny Dzień Rodzin odbędzie się w niedzielę 8 maja w sanktuarium w Parczewie. Dokładny program na plakacie w gablocie. Organizujemy wspólny wyjazd. Koszt 30 zł.
Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli. Zachęcamy do wyjazdu.
Za tydzień 1 maja – pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. wypominkowa o godz. 12.00. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe. Za tydzień też rozpoczęcie 14 Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego. Warto
wykorzystywać nabyte na początku roku ewangeliarze.
Urząd Miasta i Gminy w Rykach ogłasza zbiórkę pieniężną na zakup samochodu do transportu sanitarnego dla mieszkańców Kowna i okolic na Ukrainie. Zbiórka trwać będzie do 3 maja. Nr konta podany jest w gablocie i na stronie internetowej parafii i miasta (69 8724 0005 2001 0000 4952 0131). Jako tytuł wpłaty prosimy wpisać: „Darowizna – pomoc obywatelom Ukrainy”. Jutro święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa I Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie. Odpust w kaplicy w Owni – 3 maja o godz. 12.00. W kościele 3 maja o godz. 12.00 – Msza św. za Ojczyznę. Msza św. w intencji strażaków – 4 maja o godz. 18.00. Msza św. w kaplicy w Stawach – 2 maja o godz. 17.00.
Ogłoszenia, 18.04.2022 r., Poniedziałek Wielkanocny

Dziękujemy za przygotowanie dekoracji naszego kościoła na święta – ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy Siostrom Karmelitankom, Panu Michałowi Markiewiczowi z synem Danielem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom funduszy na kwiaty do grobu Pańskiego.
Siostrom Karmelitankom z Woli Gułowskiej dziękujemy za wypożyczenie busa do przywiezienia kwiatów. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom zaangażowanym w Triduum Paschalne: Ochotniczej Straży Pożarnej, chórowi, Niebieskim Owieczkom, ERMowi, Domowemu Kościołowi, służbie liturgicznej. Dzisiejsza taca taca przeznaczona jest na KUL. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za tydzień zbiórka do puszek na Caritas. Nowenna do Chrystusa Miłosiernego do soboty po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne. Sobota – poligon ojcowski w Parczewie
Spotkanie organizacyjne IV kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w sobotę o godz. 18.30 na plebanii. Zapraszamy nowe małżeństwa.
Za tydzień spotkanie Rady Duszpasterskiej o 16.00
Rozmowy przed I Komunią św. od 26 do 29 kwietnia. Na rozmowę przybywają oboje rodzice z dziećmi, na wyznaczoną godzinę całymi klasami szkolnymi. Rodzice będą mieć spotkanie z Ks. Proboszczem w sali na dole a w tym samym czasie dzieci z Księdzem Adamem i
katechetą danej klasy- w sali na górze.
Wtorek 26 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III A Szk. Podst.

Nr 1, godz. 18.30 – kl. III B Szk. Nr 1.
Środa 27 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III C Szk. Nr 1, godz.

18.30 – kl. III A Szk. Nr 2.
Czwartek 28 kwietnia: godz. 17.00 – kl. III B Szk. Nr 2, godz. 18.30 –

kl. III C Szk. Nr 2.
Piątek 29 kwietnia: godz. 17.00 Klasy III z wiosek.

Komunikat Ks. Biskupa:
Drodzy Diecezjanie, a szczególnie Mężowie i Ojcowie!
W sobotę 23 kwietnia  br. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się po raz piąty Ojcowski Poligon Duchowy, przeżywany pod hasłem „Rodzina silna obecnością ojca”. Spotkanie ma cel formacyjny w odkrywaniu misji ojca w rodzinie, Kościele i społeczeństwie. Zapraszam serdecznie wszystkich mężów i ojców do udziału w tej inicjatywie, a szczególnie mężczyzn z
Bractwa Strażnicy Kościoła i z innych wspólnot formacyjnych.  Ojcowski Poligon rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Eucharystią sprawowaną o północy.  Z pasterskim błogosławieństwem
+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI
Wyjazd prywatnie, spotkania Strażników Kościoła na plebanii nie będzie, udajemy się do Parczewa. Program poligonu umieszczony jest w gablocie.
Ogłoszenia, 10.04.2022 r., VI Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa

Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przynosimy do kościoła palmy na wszystkie Msze św. Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej sprzed 12 lat, zamówiona przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Powiatowy Zarząd PiS. Po Mszy św.
o godz. 18.00 wyruszy z kościoła Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta: Wyczółkowskiego,Żytnią, Wspólną, Swatowską. Zabieramy ze sobą lampiony i inne światła. Serdeczniewszystkich zapraszamy.
Składamy wyrazy wdzięczności za wszystkie dary, które mogliśmy ofiarować osobompotrzebującym z naszej parafii. Do skarbon złożono ofiary w wys. 4.900 zł za którezakupiliśmy żywność. Wiele osób złożyło dary żywnościowe w supermarketach i w kościele.
Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej za żółte sery. Dziękujemy za ofiarowanie jajek, mąki,cukru, oleju Fermie Drobiu, państwu Szewczyk, Błachnio, Ostrzyżek, Sikora, Sylwii Gogacz. Dziękujemy kierownictwu Biedronki, Stokrotki, Intermarche za umożliwienie zbiórki.
Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Odnowie w Duchu Św. za sporządzenie około 200 paczek. Dziękujemy pani Annie Piskorskiej i Szkolnemu Kołu Caritas. Anonimowemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy za dar 4.000 zł na inwestycje parafialne.
Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną jutro od godz. 9.00. Zapisy chorych w zakrystii. Rozpoczynamy Wielki Tydzień zawierający trzy najważniejsze dni w roku liturgicznym. W
Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża św. o godz. 18.00. W sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Rezurekcja na Wielkanoc o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w uroczystość Wielkanocy o
godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 21.00, w Wielki Piątek w godz.
8.00-18.00. W Wielki Piątek o godz. 9.00 Jutrznia i Godzina Czytań prowadzona przez Domowy Kościół. O godz. 11.00 w piątek adoracja prowadzona przez Eucharystyczny Ruch Młodych. Zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy. Adoracja Pana Jezusa w grobie w Wielki Piątek do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do 20.00. Tak samo odprawimy Jutrznię i Godzinę Czytań w sobotę o godz. 9.00. Na nabożeństwo o godz. 20.00 przynosimy do kościoła świece – paschaliki lub inne dowolne. Poświęcenie pokarmów w kościele w sobotę od godz. 9.00, co pół godziny do godz. 13.00. Będzie możliwość pobrania wody święconej. Poświęcenia pokarmów na wioskach od godz. 10.00. Są wyznaczone trzy trasy:
1) Karasiówka (vis a vis ul. Przemysłowej) – Stawy (kaplica) – ul. Przemysłowa (kapliczka przydrożna) – Moszczanka (remiza) – Chrustne (remiza).
2) Kazimierzyn (dom prywatny i blok za POM-em) – Dąbia Stara (świetlica) – Dąbia Nowa (remiza) – Ownia (kaplica) – Potok (remiza) – Zalesie (remiza).
3) Swaty (remiza) – Edwardów (świetlica) – Janisze (dom prywatny) – Oszczywilk (remiza).
Do środy okazja do spowiedzi od godz. 6.30 -7.30, 17.30 – 18.30. Spowiedzi w Triduum Paschalne nie będzie. Kancelaria w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie czynna od godz. 8.00 do 13.00. W Wielką Sobotę będzie nieczynna. Prosimy w tym czasie dokonać wpisów planowanych w święta chrztów. Chrzest dzieci w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.00.Ogłoszenia, 3.04.2022 r., V Niedziela Wielkiego Postu

Droga Krzyżowa po zmianie czasu na letni będzie odprawiona w piątek o 17.30 dla dzieci, po niej Msza św. o godz. 18.00. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.Prowadzimy wielkopostną akcję charytatywną na rzecz ubogich z naszej parafii. Jeszcze dzisiaj kościele będzie stać skarbona, do której można będzie wielkopostną jałmużnę.
Można też dzisiaj złożyć dary do kosza stojącego przed obrazem św. Jana Pawła II lubofiarować torbę miłosierdzia. Za te wszystkie dary składamy wyrazy wdzięczności. Jutro przygotujemy listę osób potrzebujących, sporządzimy paczki i dostarczymy przed świętami.
Ekstremalna Droga Krzyżowa została przełożona na sobotę 9 kwietnia ze względu nałamiące się pod śniegiem gałęzie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w Wielki Poniedziałek czyli 11 kwietnia od godz. 9.00. Zapisy chorych w zakrystii.
W czwartek – I czwartek miesiąca. Katechezy dla dorosłych nie będzie, gdyż ks. Proboszcz będzie głosił rekolekcje w Puławach.
Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przynosimy do kościoła palmy na wszystkie Msze św. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z kościoła Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta: Wyczółkowskiego, Żytnią, Wspólną, Swatowską. Zabieramy ze sobą
lampiony i inne światła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.Rekolekcje Wielkopostne 2022 r.

w par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Niedziela, 27.03.2022 r.
Msze św. godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 – Po Mszy św. Gorzkie Żale, 17.00 - Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą.

Poniedziałek, 28.03.2022 r.
Msze św. godz. 6.30, 10.00, 12.00, 16.00 (dla dzieci), 18.00 - Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Wtorek, 29.03.2022 r.
Msze św. godz. 6.30, 10.00, 12.00, 16.00 (dla dzieci), 18.00 - Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.Ogłoszenia, 27.03.2022 r., IV Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynamy rekolekcje wiekopostne, które prowadzi Ks. Jan Ślepowroński. Rekolekcje trwać będą do wtorku. Spotkanie Ks. Rekolekcjonisty z młodzieżą dzisiaj po Mszy św. o
17.00. Powinni przyjść wszyscy młodzi. Msze św. jutro i we wtorek o godz. 6.30, 10.00, 12.00, o 16.00 - dla dzieci, oraz o 18.00. Jutro po Mszy św. wieczorowej nauka stanowa dlakobiet, we wtorek – dla mężczyzn. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Taca we wtorek
jest przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty.
Od jutra Msze św. wieczorowe zarówno w dni powszednie jak i w niedziele będą odprawiane o godz. 18.00
W piątek – I piątek miesiąca. Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, po niej Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
Prowadzimy wielkopostną akcję charytatywną na rzecz ubogich z naszej parafii. Od dzisiaj przez cały tydzień w kościele będzie stać skarbona, do której można będzie składać wielkopostną jałmużnę. Do następnej niedzieli można też będzie przynosić do kościoła dary
i składać do kosza stojącego przed obrazem św. Jana Pawła II. Ponadto można pobrać z kościoła torbę miłosierdzia, przygotować gotową już paczkę i przynieść do kościoła. Za te
wszystkie dary składamy wyrazy wdzięczności.
Można nabywać po chórem u pań z Odnowy w Duchu św. baranki paschalne z czekolady po 7 zł i świece „Paschaliki” po 20 zł. Dochód przeznaczony jest do dyspozycji „Caritasu”.
Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 2 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Długość drogi 17 km.
Trasa będzie prowadzić przez Oszczywilk, Brusów, Bazanów, Janisze. Należy zabrać ze sobą latarkę, wodę, okrycie przeciwdeszczowe, założyć wygodne obuwie. Zgłoszenia do ks. Pawła.
Lektorzy z listy osób czytających w kościele Słowo Boże, proszeni są o odebranie z zakrystii grafików z terminami dyżurów liturgicznych na następne 3 miesiące.
W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Kandydatów do bierzmowania i rodziców informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielony w sobotę 18 czerwca o godz. 10.00
Msza św. w kaplicy w Stawach będzie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 17.00
Ogłoszenia, 20.03.2022 r., III Niedziela Wielkiego Postu

W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania N.M.P. Ze względu na wyjazdy księży na spowiedzi rekolekcyjne Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 17.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. W piątek rozpoczyna się duchowa adopcja
dziecka poczętego. W piątek Ojciec św. Franciszek w Rzymie a jego delegat Kard. Krajewski w Fatimie zawierzą Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten akt zawierzenia będzie też odczytany we wszystkich kościołach świata, także i u nas o godz. 17.00. Wszystkich serdecznie na to wielkie wydarzenie zapraszamy, by wspólną modlitwą wybłagać pokój.
W piątek do naszej parafii przybędzie pan Jacek Pulikowski, znany w całej Polsce psycholog i terapeuta rodzinny. Przed południem wygłosi prelekcje do młodzieży w szkołach średnich a po Mszy św. wieczorowej spotka się w kościele z małżonkami i rodzicami. Serdecznie
wszystkich zapraszamy. Szczególnie prosimy o obecność rodziców dzieci
pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. Temat prelekcji „Komunikacja w małżeństwie”.
W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, po niej Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po niej Komunia św.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
II część katechez dla rodziców i chrzestnych dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w sali na wikariacie.
Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj na plebanii po Mszy św. o 17.00.
Będziemy planować wielkopostną akcję charytatywną na rzecz ubogich. Obecnie akcent położony jest na pomoc uchodźcom ale nie możemy też zapomnieć o naszych parafianach, którzy potrzebują pomocy. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby pomóc w robieniu paczek.
Dzisiaj modlimy się o świętość rodzin naszej parafii i rodzin naszej Ojczyzny.
Spotkanie bractwa Strażnicy Kościoła w środę po Mszy św. wieczorowej na plebanii.
Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wiekopostne. Przeprowadzi je Ks. Jan Ślepowroński, który przez 25 lat procował na Ukrainie, obecnie jest misjonarzem w Afryce w Burkina Faso. Zaplanujmy czas, by wziąć w nich pełny udział. Rekolekcje trwać będą do wtorku 29 marca. Za tydzień nie będzie Mszy św. w Owni. Wszyscy przybywamy na rekolekcje. Program rekolekcji podamy za tydzień. Jest już umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.
Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w sobotę   2 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Długość drogi 17 km. Trasa będzie prowadzić przez Oszczywilk, Brusów, Bazanów, Janisze. Szczegółowe informacje będą
podane za tydzień. Zgłoszenia do ks. Pawła.
W sobotę kandydaci na lektorów, którzy brali udział w kursie, wyjeżdżają do Siedlec, gdzie z rąk Ks. Biskupa otrzymają dyplomy i posłannictwo do czytania Słowa Bożego.
Ogłoszenia, 13.03.2022 r., II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj wypada dziewiąta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Polecajmy w modlitwie jego osobę miłosierdziu Bożemu.
W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, po niej Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po niej Komunia św.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
Dzisiaj, w ramach jałmużny wielkopostnej, odbywa się zbiórka do puszek na misje.
Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci rozpoczną się dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w sali na wikariacie.
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich przygotowujące do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o 12.00 w kościele.
Nasza młodzież przygotowuje się do bierzmowania. W tym celu organizujemy spotkania w grupach klasowych dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców. Spotkania dla uczniów będą odbywać się w sali na wikariacie na górze, a dla rodziców w tym samym czasie na dole.
Dzisiaj o godz. 15.00 – kl. VIII A Szk. Nr 1, godz. 16.00 – kl. VIII B Szk. Nr 1. Poniedziałek:
godz. 18.00 – kl. VIII C Szk. Nr 1, godz. 19.00 – kl. VIII D Szk. Nr 1. Wtorek: godz. 18.00 – kl.
VIII A Szk. Nr 2, godz. 19.00 – kl. VIII B Szk. Nr 2. Środa: godz. 18.00 – kl. VIII C Szk. Nr 2,
godz. 19.00 – Szkoły z wiosek. Obecność młodzieży i obojga rodziców jest obowiązkowa.
W następną niedzielę, w związku z obchodzonym w całym Kościele Rokiem Rodziny, w naszej wspólnocie parafialnej w szczególny sposób będziemy modlić się o świętość rodzin naszej parafii i rodzin naszej Ojczyzny. Z tej okazji już w piątek i sobotę dla wszystkich chętnych organizujemy dni skupienia. Poprowadzi je nasz misjonarz Ks. Jacek Świątek. Program: Piątek - Msza św. kazaniem o godz. 17.00. Po Mszy św. – konferencja. Sobota – Droga Krzyżowa w kościele o godz. 16.30. Msza św. z kazaniem o godz. 17.00. Praca w grupach – po Mszy św. w sali. Wszystkich serdecznie zapraszają organizatorzy – Wspólnota Małżeństw i i Domowy Kościół.
Uroczystość św. Józefa w najbliższą sobotę. Msze św. jak w dni powszednie.
Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie. Już dziś zaplanujmy czas, by wziąć w nich pełny udział.Ogłoszenia, 6.03.2022 r., I Niedziela Wielkiego Postu

Ojciec Marek Kowalski z Mariupola z parafii prowadzonej przez Ojców Paulinów prosi o pomoc dla tamtejszych katolików. Ofiary można wpłacać na konto:
Marek Kowalski
08 1240 1213 1111 0010 4088
8188
Tytuł wpłaty: Darowizna dla Parafii Rzym-Kat. w MariupoluSerdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się do modlitwy o pokój na Ukrainie i w pomoc materialną oraz udzielanie gościny uchodźcom.
W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, po niej Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po niej Komunia św.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
Dzisiaj zbiórka do puszek na remont Kurii Diecezjalnej. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.
Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci rozpoczną się w przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy św. o 17.00 w sali na wikariacie.
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich przygotowujące do I Komunii św. odbędzie się za tydzień po Mszy św. o 12.00 w kościele.
Nasza młodzież przygotowuje się do bierzmowania. W tym celu organizujemy spotkania w grupach klasowych dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców. Spotkania dla uczniów będą odbywać się w sali na wikariacie na górze, a dla rodziców w tym samym czasie na dole. I tak:
w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – kl. VIII A Szk. Nr 1, godz. 16.00 – kl. VIII B Szk. Nr 1.
Poniedziałek 14 marca: godz. 18.00 – kl. VIII C Szk. Nr 1, godz. 19.00 – kl. VIII D Szk. Nr 1.
Wtorek 15 marca: godz. 18.00 – kl. VIII A Szk. Nr 2, godz. 19.00 – kl. VIII B Szk. Nr 2.
Środa 16 marca: godz. 18.00 – kl. VIII C Szk. Nr 2, godz. 19.00 – Szkoły z wiosek.
Obecność
młodzieży i obojga rodziców jest obowiązkowa i będzie sprawdzana. Grafik spotkań podany jest na stronie internetowej, w gablocie i będzie podawany na katechezie w szkołach.
W każdy poniedziałek od godz. 16.00 w świetlicy przy ul. Kościuszki wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci będą pomagają w rozliczaniu Pit-ów w zamian za przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji.
Dni skupienia dla wszystkich chętnych organizowane przez Wspólnotę Małżeństw i Domowy Kościół odbędą się w piątek i sobotę 18 i 19 marca. Program podamy za tydzień. Już dziś
serdecznie wszystkich zapraszamy.
Ogłoszenia, 27.02.2022 r., VIII Niedziela Zwykła

Ojciec Marek Kowalski z Mariupola z parafii prowadzonej przez Ojców Paulinów prosi o pomoc dla tamtejszych katolików. Ofiary można wpłacać na konto:
Marek Kowalski
08 1240 1213 1111 0010 4088
8188
Tytuł wpłaty: Darowizna dla Parafii Rzym-Kat. w Mariupolu    Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się do modlitwy o pokój na Ukrainie.
    We wtorek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Armia Krajowa zaprasza na Mszę
św. o godz. 9.00 za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie. Po Mszy św. akademia patriotyczna w kościele w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i złożenie kwiatów pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny.

    W środę rozpoczynamy Wielki Post. Wszystkich zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach wielkopostnych. Dziś też rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich.
    W środę – Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie udziela się dyspensy. Post ścisły to nie tylko powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych ale jest to ograniczenie się do trzech posiłków dziennie w tym tylko jeden do sytości. Dotyczy osób od
18 do 60 roku życia.
    W czwartek – I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu i przed Mszą św. wieczorową litania do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty małżeństw i wszystkich chętnych do wysłuchania katechezy dla dorosłych.
    W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci, po niej Msza św., o 19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po niej Komunia św. Jest to też I piątek miesiąca oraz święto św. Kazimierza Królewicza.
    W sobotę – I sobota miesiąca. Spotkanie z kołami różańcowymi o 16.30 a po Mszy św. wieczorowej adoracja Najśw. Sakramentu z rozważaniami pierwszosobotnimi.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.
Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc walczącej Ukrainie. Za tydzień zbiórka do puszek na remont Kurii Diecezjalnej. Jest to okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej.
    Mamy kontakt z punktami pomocy uchodźcom z Ukrainy w Przemyślu i Lubyczy Królewskiej. Proszą oni o zbiórkę trwałej żywności, napojów, środków czystości i środków pierwszej pomocy medycznej. Dary można składać w Firmie Mikad ul. Żytnia 24 B lub w sali na wikariacie. Prosimy też zgłaszać możliwość przyjęcia uchodźców na kwatery. Zgłoszenia w zakrystii. Podajemy adres, telefon i ile osób możemy przyjąć.
Ogłoszenia, 13.02.2022 r., VI Niedziela Zwykła


Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Pisma św. Służą temu Ewangeliarze, które są jeszcze do nabycia w zakrystii.

Zapisujemy nowe chętne osoby do czytania Słowa Bożego w kościele. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym na rzecz 4-letniej Michasi Sobótki z Ryk cierpiącej na rozszczep kręgosłupa. Koncert odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00 w „Okrąglak Cafe” w Puławach. Wstęp 20 zł. Cały dochód przeznaczony jest na jej leczenie. Dokładne informacje o koncercie i rezerwacji biletów na plakacie w gablocie.

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii zimowych. Pamiętajmy, że najlepiej się odpoczywa na modlitwie.


Ogłoszenia, 30.01.2022 r., IV Niedziela Zwykła

W środę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu modlimy się za osoby prowadzące życie konsekrowane. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 17.00. Przynosimy do kościoła świece – gromnice. Taca
przeznaczona będzie na utrzymanie zakonów klauzurowych. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klas od I do III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo od kapłana i swoich rodziców. W środę będzie też odprawiona Msza św. w Stawach o godz. 16.00.
Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Pisma św. W tym celu sprowadziliśmy Ewangeliarze na bieżący rok zawierające Ewangelię z liturgii każdego dnia oraz rozważanie będące pomocą w jej rozumieniu i modlitwie. Ewangeliarze są do nabycia po 25 zł na stoliku pod chórem.
Dzisiaj za naszego kościoła zostaje rozpoczęta transmisja internetowa Mszy św. o godz. 12.00.
Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę 5 lutego o godz. 10.00.
Dzisiaj, na polecenie Ks. Biskupa odbywa się zbiórka do puszek na realizację filmu fabularnego o Ks. Stanisławie Brzósce – bohaterskim dowódcy powstania styczniowego. Informacja ks. Biskupa o filmie umieszczona jest w gablocie.
W czwartek – I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 na plebanii spotkanie Wspólnoty Małżeństw. Tematem katechezy będzie sukcesja w prymacie św. Piotra. Zapraszamy wszystkich chętnych.
W piątek – I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy.
W sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 16.30 spotkanie w kościele z kołami różańcowymi. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 11.30 czytanie wypominek. O 12.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu.
Za tydzień niedziela radiowa. Przybędzie do nas przedstawiciel Katolickiego Radia Podlasie i zbierze ofiary na utrzymanie radia.
Zachęcamy do zapoznania się z Domowym Kościołem. Wiele małżeństw w czasie kolędy zadeklarowało chęć poznania tego katolickiego ruchu formacyjnego. Te i wszystkie chętne małżeństwa zapraszamy na spotkanie informacyjne na plebanię w sobotę o godz. 18.00.

Ogłoszenia, 28.11.2021 r., I Niedziela Adwentu

Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził Ks. Sławomir Śledziewski z Watykanu. W niedzielę po Mszy św. o 17.00 konferencja dla młodzieży. Program rekolekcji od 5 do 7 grudnia wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. Msze św. rekolekcyjne 6 i 7 grudnia będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 16.00 – dla dzieci i o 18.00. Po Mszach wieczorowych – nauki stanowe, w poniedziałek dla mężczyzn, we wtorek  dla kobiet. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na roraty, które będą odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynosimy świece i lampiony. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie w środy i soboty. W te dni  dzieci będą losować figurkę Matki Bożej do zabrania do domu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na Adwent szczególnie trzeźwościowych i abstynenckich.

Msze św. wypominkowe będą sprawowane jeszcze do wtorku.

Spotkanie z rodzicami klas VII i VIII dotyczące bierzmowania dzisiaj po sumie o godz. 12.00.

W zakrystii są do pobrania poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są także opłatki bezglutenowe.

Są już do nabycia wigilijne świece Caritas po 10, 15, 20 i okolicznościowe po 30 zł.

W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Małżeństw na temat synodalności. Zapraszamy nowe osoby. W sobotę spotkanie z kołami różańcowymi o 17.30.

Msza św. w kaplicy w Stawach w środę o godz. 16.00

W sobotę rozpocznie się zbiórka żywności na świąteczne paczki dla osób potrzebujących. W supermarketach: Biedronka, Intermarche i Stokrotka będą umieszczone specjalne pojemniki na trwałą żywność.

Zapraszamy też do wzięcia udziału w akcji Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. Do przygotowanego kosza przy choince w kościele można przynieść dary w postaci środków do pielęgnacji dla dzieci i mam, płyny i proszki do prania, skarpetki, bieliznę, itp. Zebrane dary zostaną przekazane do domu matek z dziećmi prowadzonym przez Fundację SOS Ziemi Lubelskiej. Dzieci są w wieku 0-7 lat. Fundacja prosiła, by nie były to rzeczy używane, gdyż nie mają możliwości ich zdezynfekowania. Więcej informacji na bombkach-ulotkach na choince, które można zabrać ze sobą oraz na plakatach.

Za tydzień rozpoczniemy katechezy chrzcielne po Mszy św. o 17.00.

Za tydzień Domowy Kościół będzie obchodził w naszej parafii rejonowy dzień skupienia.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Prosimy o zgłoszenie ofiarowania do kościoła choinek do szopki, jeżeli przy domu są już przerośnięte i planujemy je wyciąć lub rosną pod linią energetyczną.

Serdecznie dziękujemy siostrom karmelitankom za adwentową dekorację kościoła.

Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła, dlatego w dni powszednie będziemy wchodzić do kościoła tylko bocznymi drzwiami.

Za tydzień nie będzie Mszy św. w Owni. Wszyscy przybywamy na rekolekcje.

Grafik modlitwy wypominkowej

Parafia Ryki, listopad 2021 r. codziennie godz. 16.30

9.XI wtorek – Chrustne, Edwardów, Kazimierzyn

10.XI środa -  Nowa i Stara Dąbia

11.XI czwartek – Oszczywilk, Potok, Zalesie (Swaty przeniesione na 15.XI)

12.XI piątek – Ownia

 13.XI sobota - Ryki, ulice zaczynające się na literę A do litery D (F-J przeniesione na 16.XI)

15.XI poniedziałek – Swaty

16.XI wtorek - ulice zaczynające się na literę F do litery J

16.XI wtorek godz. 16.00 kaplica Stawy – Os. Stawy, ul. Stawowa

17.XI środa – Janisze, Moszczanka

18.XI czwartek – ul. Kochanowskiego, ul. Kościuszki

19.XI piątek – ul. Królewska

20.XI sobota – pozostałe ulice zaczynające się na literę K do litery O

22.XI poniedziałek - ulice zaczynające się na literę P do litery R

23.XI wtorek – ul. Słowackiego, ul. Staszica

24.XI środa – pozostałe ulice zaczynające się na literę S i Świerkowa

25.XI czwartek – ul. Witosa

26.XI piątek – ul. K. Wojtyły

27.XI sobota – pozostałe ulice zaczynające się na literę W oraz litera T

29.XI poniedziałek - ulice zaczynające się na literę Z do litery Ż

30.XI wtorek – wypominki bez podanego adresu i z innej parafii.

Ogłoszenia, 21.11.2021 r., Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne m.in. Eucharystycznego Ruchu Młodych. Z tej okazji młodzież należąca do ERM-u podczas Mszy św. o 10.30 złoży przyrzeczenie członkowskie.

Msze św. wypominkowe do końca listopada o godz. 17.00. Od 16.30 czytanie wypominek i różaniec za zmarłych. Grafik czytania wypominek wioskami i ulicami jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej.

Spotkanie z rodzicami klas od I do III szkół podstawowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00

Spotkanie z rodzicami klas VII i VIII dotyczące bierzmowania za tydzień po sumie o godz. 12.00.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas dzisiaj po Mszy św. o 17.00 na plebanii. Będziemy planować akcję charytatywną na Adwent. Zapraszamy nowych wolontariuszy. 

Jutro wspomnienie św. Cecylii. Z tej okazji składamy Panu Organiście, chórowi parafialnemu, scholi Niebieskie Owieczki i strażackiej orkiestrze dętej wszelkiego błogosławieństwa Bożego i natchnień Ducha Św. w służbie Bogu i ludziom przez śpiew i muzykę.

Ochotnicza Straż Pożarna prowadzi zbiórkę słodyczy dla bohaterskich obrońców naszych granic. Słodycze można składać w siedzibie OSP przy ul. Warszawskiej dzisiaj od godz. 15.00 do 17.00

W zakrystii są do pobrania poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Za tydzień I Niedziela Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień na Adwent szczególnie trzeźwościowych i abstynenckich. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie czyli 5 grudnia.

Ogłoszenia, 14.11.2021 r., XXXIII Niedziela Zwykła

Msze św. wypominkowe do końca listopada o godz. 17.00. Od 16.30 czytanie wypominek i różaniec za zmarłych. Grafik czytania wypominek wioskami i ulicami jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. W kaplicy w Stawach czytanie wypominek i różaniec za zmarłych w najbliższy wtorek o godz. 16.00

Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne m.in. Eucharystycznego Ruchu Młodych. Z tej okazji młodzież należąca do ERM-u podczas Mszy św. o 10.30 złoży przyrzeczenie członkowskie.

Wyjazd na sztukę teatralną do seminarium autokarem w sobotę 20 listopada o godz. 12.30. Są jeszcze 3 wolne miejsca.

Spotkanie z rodzicami klas od I do III szkół podstawowych za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00

Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas za tydzień po Mszy św. o 17.00 na plebanii. Będziemy planować akcję charytatywną na Adwent. Zapraszamy nowych wolontariuszy. 

We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 17.00, w środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

Dzisiaj odbywają się dwie zbiórki: taca na Caritas z racji Światowego Dnia Ubogich oraz puszka na pomoc Kościołowi prześladowanemu.

W kinach grany jest piękny film pt. „Nędzarz i madame” o życiu św. Brata Alberta. Zachęcamy do obejrzenia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rykach ogłasza nabór do orkiestry dętej. Mogą zgłaszać się dzieci, młodzież i dorośli. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Ogłoszenia, 7.11.2021 r., XXXII Niedziela Zwykła

Jutro ostatni dzień Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Msza św. wypominkowa w kaplicy cmentarnej o godz. 8.30. Od wtorku Msze św. wypominkowe o godz. 17.00 w kościele. Od 16.30 czytanie wypominek i różaniec za zmarłych. Wypominki będą czytane według następującej kolejności: wtorek – Chrustne, Edwardów, Kazimierzyn, środa -  Nowa i Stara Dąbia, czwartek – Oszczywilk, Potok, Swaty, Zalesie, piątek – Ownia, sobota - Ryki, ulice zaczynające się na literę A do litery J.

Za racji pandemii Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych na inne dowolne osiem dni do końca listopada.

Serdecznie dziękujemy kościołowi domowemu za poprowadzenie różańca za zmarłych, Towarzystwu Przyjaciół Ryk za zbiórkę na renowację starych nagrobków. Zebrano 9.043 zł 65 gr. Dokładne sprawozdanie z kwesty wywieszone jest w gablocie. Dziękujemy Panu Michałowi Markiewiczowi z synem Danielem za obsługę techniczną nagłośnienia na cmentarzu. Burmistrz Ryk Pan Jarosław Żaczek dziękuje Państwu Barbarze i Tadeuszowi Ostrzyżkom oraz Panu Andrzejowi Gransztofowi za udostępnienie swoich nieruchomości w celu urządzenia parkingu na dni świąteczne, dziękuje również Komendantowi i strażakom ochotnikom z OSP Ryki i Budki Kruków oraz Policji za czynny udział w kierowaniu ruchem, a także Prezesowi i pracownikom spółki PKS za sprawne zorganizowanie transportu w Dniu Wszystkich Świętych.

W czwartek 11 listopada Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 17.00 oraz uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem o godz. 11.30. W czasie Mszy św. grać będzie orkiestra dęta OSP Ryki. Po Mszy św. program artystyczny w kościele w wykonaniu uczniów z ZSZ nr 2 im Leona Wyczółkowskiego. Na zakończenie przemarsz pocztów sztandarowych przed pomnikiem „Bojownikom o Wolność Ojczyzny” zwieńczony wojskową salwą honorową. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Klerycy naszego seminarium wystawiają piękną sztukę pt. „Pewnego razu w ambasadzie”, która przedstawia postać niezwykłego Polaka, jakim był dominikanin Ojciec Józef Maria Bocheński, filozof, logik, żołnierz, pilot. Organizujemy wyjazd na sztukę autokarem w sobotę 20 listopada o godz. 12.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Jutro kancelaria będzie nieczynna.

Za tydzień odbędą się dwie zbiórki: taca na Caritas z racji Światowego Dnia Ubogich oraz puszka na pomoc Kościołowi prześladowanemu.

Sprawozdanie z kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków

Ryki 2021 r.

 Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ryk informuje, że podczas tegorocznej kwesty w dn. 31.10.2021 r. i 1.11.2021 r. na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków zebrano kwotę 9043,64 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na renowację nagrobka Józefa i Michała Zakrzewskich, którego naprawa rozpoczęta była w ubiegłym roku, ale ze względu na to, że nie odbyła się kwesta, dokończenie prac i opłaty za nie przeniesione zostały na bieżący rok. Ponadto planowane jest renowacja pękniętej i przechylonej płyty cementowej na grobie Antoniny Wyczółkowskiej i Emilii Przedpełskiej.

Zarząd TPR serdecznie dziękuje nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nr 2 w Rykach za wieloletnią opiekę nad zabytkowym cmentarzem przy ulicy Młynarskiej. Dziękujemy p.p. Monice Dąbrowskiej, Jolancie Kępka, Ewie Kępka i Justynie Filipek za uporządkowanie wraz ze swoimi wychowankami zabytkowych nagrobków oraz p. Monice Mierzwińskiej, która oprócz porządkowania ze swoimi uczniami cmentarza wniosła ogromny wkład w przygotowanie kwesty. Dziękujemy uczniom klas 8, członkom koła regionalnego oraz Szkolnego Klubu „Wolontariusza”, którzy grabili liście, umyli płyty nagrobne, wyrwali chwasty i zapalili znicze. Dzięki Wam zabytkowe nagrobki odzyskały swój piękny wygląd.

Od wielu lat prowadzona jest przez wolontariat tej szkoły akcja "Tak, pamiętam....", podczas której uczniowie odwiedzają cmentarz, palą na zabytkowych mogiłach znicze - by żadna mogiła nie była zapomniana. W tym roku cmentarz odwiedziły klasy: 3c z wychowawcą p. Barbarą Polaszek oraz kl. 7b.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom.

31 października i 1 listopada uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej nr 2 brali udział w kweście. Stanowili większość zaangażowanych w tę zbiórkę. Łącznie w tym roku kwestowało 80 osób - 13 nauczycieli i 50 wolontariuszy z „dwójki” oraz 17 kwestujących od wielu lat dorosłych mieszkańców Ryk – dyrektorów, prezesów, urzędników, przedsiębiorców, nauczycieli, emerytów i studentów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym, którzy zbierali pieniądze na ten piękny cel oraz tym, którzy wspomagają finansowo to przedsięwzięcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu niepowtarzalne dzieła sztuki znajdujące się na zabytkowym cmentarzu nabierają blasku i są chlubą dla mieszkańców Ryk.

 

Prezes i Zarząd TPR

Ogłoszenia, 31.10.2021 r., XXXI Niedziela Zwykła

We wszystkich kościołach naszej diecezji obchodzi się dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Modlimy się za fundatorów i budowniczych naszego kościoła i za wszystkich, którzy nasz kościół utrzymują.

Witamy serdecznie Siostrę Annę z Litwy, która dziś zbiera ofiary do puszki na cele charytatywne dla Polaków na Litwie.

Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja żałobna i poświęcenie nowych pomników. Od godz. 11.00 na cmentarzu czytanie wypominek wraz z modlitwą za zmarłych. Różaniec za zmarłych w kaplicy cmentarnej poprowadzi Domowy Kościół jutro o godz. 19.00. Różaniec na cmentarzu zabytkowym przy ul. Młynarskiej jutro o godz. 10.30. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i na cmentarzu.

We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Msza św. na cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 12.00. Przed Mszą św. czytanie wypominek, po Mszy św. procesja żałobna.

Pierwsze 8 dni listopada to okazja do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. W tym celu będziemy sprawować Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach od  3 do 8 listopada na cmentarzu o godz. 8.30 z czytaniem wypominek i z procesją różańcową. Od 9 listopada Msze św. wypominkowe o godz. 17.00 a w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

Kwesta na odnowienie starych nagrobków na zabytkowym cmentarzu zbierana przez Towarzystwo Przyjaciół Ryk odbywa się na cmentarzu dzisiaj w godzinach od 11.00 do 14.00 oraz jutro od godz. 10.00 do 14.00.

Są do jeszcze pobrania kartki wypominkowe wyłożone na stoliku z gazetami. Zasady przyjmowania wypominek, jak co roku. Wypominki całoroczne to 30 Mszy św. za zmarłych w listopadzie i 12 Mszy św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

W czwartek I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Małżeństw. W piątek – I piątek a w sobotę – I sobota miesiąca. Spotkanie z kołami różańcowymi w sobotę po Mszy św. wieczorowej.

W sobotę druga część kursu lektorskiego od godz. 10.00.

Klerycy naszego seminarium wystawiają piękną sztukę pt. „Pewnego razu w ambasadzie”, która przedstawia postać niezwykłego Polaka, jakim był dominikanin Ojciec Józef Maria Bocheński, filozof, logik, żołnierz, pilot. Organizujemy wyjazd na sztukę autokarem w sobotę 20 listopada o godz. 12.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Ogłoszenia 17.10.2021 r. XXIX Niedziela Zwykła

Tydzień temu odbyło się spotkanie z Parafialną Radą Ekonomiczną. Zaplanowaliśmy na przyszły rok remont zewnętrznej elewacji wikariatu i plebanii. Firmy lub prywatni wykonawcy mogą zgłaszać oferty wykonania prac.

Włączamy się w ogólnopolską Procesję Różańcową za Ojczyznę. Będzie ona miała charakter wynagradzający i pokutny za grzechy oraz błagalny o ducha wiary w naszej Ojczyźnie i w sercach wszystkich Polaków. Procesja przejdzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 ulicami Wyczółkowskiego, Dziekońskiego, Wspólną, Swatowską. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będziemy szli chodnikiem.

Wczoraj obchodziliśmy 43 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Z tej okazji przybędzie do nas niezwykła relikwia – krzyż papieski, ten sam, który papież trzymał w rękach i tulił do siebie na kilka dni przed śmiercią, nie mogąc osobiście uczestniczyć w ostatniej Drodze Krzyżowej w Koloseum. Krzyż ten, naznaczony cierpieniem papieża i jego wielką wiarą przybędzie do nas w środę przed Mszą św. o godz. 17.00 i pozostanie przez dobę do Mszy św. w czwartek. Będziemy go adorować obok Najśw. Sakramentu w środę do północy i w czwartek przez cały dzień. Przybądźmy wszyscy, każdy w dogodnej porze, by wypraszać łaski Boże dla rodzin, parafii i Ojczyzny.

Jutro obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Msza św. w intencji lekarzy, pielęgniarek, salowych, ratowników i wszystkich pracowników służby zdrowia jutro o godz. 17.00.

We wtorek wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Jerzego Popiełuszki wypadające w 37 rocznicę porwania go i zamordowania. W tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Dekanalny kurs lektora rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

Są do pobrania kartki wypominkowe wyłożone na stoliku z gazetami.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje.

Jako duchowy owoc misji św. pragniemy utworzyć kolejne kręgi Domowego Kościoła. Przypuszczamy, że być może wiele małżeństw w czasie misji o tym myślało, chcąc pogłębiać wiarę oraz jedność i miłość małżeńską i rodzinną. Spotkanie informacyjne o Domowym Kościele odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii. Warto przyjść, posłuchać by później podjąć decyzję.

Z okazji niedawnej beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego, nauczyciele, którzy wczoraj brali udział w pielgrzymce na Jasną Górę, ufundowali do naszego kościoła piękny, malowany ręcznie, obraz Ks. Prymasa. Nauczycielom składamy wyrazy wdzięczności.

Ogłoszenia 10.10.2021 r. XXVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj druga rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Stanisława Burzca. Msza św. za jego duszę o godz. 17.00.

Dzisiaj Dzień Papieski poświęcony pamięci o św. Janie Pawle II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia - Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj katechezy chrzcielne po Mszy św. o godz. 17.00 w sali na wikariacie.

Spotkanie z Parafialną Radą Ekonomiczną dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.00 i następnie procesja różańcowa wokół kościoła. Różańca o 16.30 nie będzie.

W piątek będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na godz. 16.30 na różaniec a po nim na  Eucharystię wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dziecko, bez względu na czas i okoliczności jego śmierci: poronienie, śmieć okołoporodowa, choroby, tragiczne wypadki. Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców. Zapraszamy więc również babcie i dziadków, siostry i braci, innych krewnych, przyjaciół rodziców. Będziemy modlić się o wsparcie i pociechę dla cierpiących z powodu utraty dziecka.

W niedzielę, 17 października, ulicami wielu polskich miejscowości – z inicjatywy wspólnot modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Będzie ona miała charakter wynagradzający i pokutny za grzechy oraz błagalny o ducha wiary w naszej Ojczyźnie i w sercach wszystkich Polaków. W naszej parafii procesja przejdzie za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 ulicami Wyczółkowskiego, Dziekońskiego, Wspólną, Swatowską. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Trwają zapisy na dekanalny kurs lektora. Chętnych do czytania Słowa Bożego w kościele prosimy o zgłaszanie się na kurs do Ks. Adama. Rozpoczęcie 23 października o godz. 10.00.

Zachęcamy do obejrzenia w kinie filmu pt. „Fatima”.

Wyjazd nauczycieli na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 16 października o godz. 4.00. Zapisy do jutra włącznie.

Z okazji Dnia Papieskiego organizowany jest przez Starostwo Powiatowe i wiele innych podmiotów Powiatowy Konkurs Literacki i Plastyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

W zakrystii są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolnicze po 25 zł.

Są już do pobrania kartki wypominkowe wyłożone na stoliku z gazetami.

Ogłoszenia 3.10.2021 r. XXVII Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy 25 rocznicę beatyfikacji Męczenników z Pratulina. Dziękujemy Bogu za dar bohaterskich obrońców wiary.

Dzisiaj niedziela seminaryjna. Przedstawiciele seminarium głoszą kazania i zbierają ofiary. Jest to też I niedziela miesiąca. O 11.30 czytanie wypominek i Msza św. wypominkowa o godz. 12.00

Spotkanie z rodzicami klas VII i VIII dotyczące przygotowań do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

Msze św. wieczorowe w dni powszednie oraz w niedziele są odprawiane o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wszystkich zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele.

Rozpoczynamy dzisiaj katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 17.00 w sali na wikariacie.

Organizujemy  dekanalny kurs lektora. Chętnych do czytania Słowa Bożego w kościele prosimy o zapisywanie się na kurs do Ks. Adama. Kurs będzie trwał 5 sobót po 4 godziny. Rozpoczęcie 23 października o godz. 10.00. Następnie dwa spotkania w listopadzie, jedno w styczniu i jedno w lutym.

Prosimy o zgłaszanie chorych na wizyty księdza w domu w pierwsze piątki miesiąca lub przyjmowania Komunii św. w domu co niedziela.

Od 1 października w kinach jest wyświetlany piękny film pt. „Fatima”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę dla nauczycieli. Wyjazd w sobotę 16 października o godz. 4.00. Powrót wieczorem. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Jest już zapisanych około 30 osób.

Informujemy, że zadłużenie parafii powstałe po wykonaniu kostki wokół kościoła jest już spłacone. Serdeczne dziękujemy parafianom i gościom za ofiary na kościół składane na tacę bądź indywidualnie. Będziemy teraz planować i oszczędzać fundusze na inwestycje na przyszły rok. W tym celu Ks. Proboszcz pragnie spotkać się z Parafialną Radą Ekonomiczną na plebanii za tydzień o godz. 16.00. Serdecznie radnych zapraszamy.

Msze św. w kaplicy w Stawach będą odprawione w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 16.00.

W czwartek wypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Małżeństw i wszystkich zainteresowanych tajemnicą Kościoła.

W sobotę o godz. 10.00 – I Komunia św. dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy ul. Ogrodowej. Dzieci, rodziców i wychowawców polecamy naszej wspólnej modlitwie.

W przyszłą niedzielę – druga rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Stanisława Burzca. Msza św. za jego duszę o godz. 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Za tydzień Dzień Papieski poświęcony pamięci o św. Janie Pawle II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia - Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Z okazji Dnia Papieskiego organizowany jest przez Starostwo Powiatowe i wiele innych podmiotów Powiatowy Konkurs Literacki i Plastyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Informacje w gablocie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Prosimy rodziców, by zachęcili dzieci do udziału w konkursie.

W zakrystii są do nabycia książkowe kalendarze rolnicze po 25 zł.

Ogłoszenia 26.09.2021 r. XXVI Niedziela Zwykła

 Wczoraj w naszej parafii odbył się II Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretka, który zgromadził ponad 200 osób i kilkunastu  księży. Dziękujemy Ośrodkowi Kultury na czele z panią Dyrektor za udostępnienie kina na konferencję. Dziękujemy Niebieskim Owieczkom za śpiew podczas Mszy św. Dziękujemy służbie liturgicznej. Dziękujemy paniom z Owni, Starej Dąbi, Zalesia za ciasta i sałatkę. Dziękujemy panom z Bractwa Obrońców Kościoła za upieczenie kiełbasek na grillu a panu Romanowi Kucharskiemu za pożyczenie grilla. Dziękujemy paniom z naszego ryckiego Apostolatu Margaretka za organizację uroczystości i modlitwę za kapłanów. 

Dzisiaj liczenie wiernych na zlecenie Episkopatu Polski.

Spotkanie z rodzicami klas I, II i III dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Spotkanie z rodzicami klas VII i VIII dotyczące przygotowań do bierzmowania odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.

Za tydzień będziemy obchodzić 25 rocznicę beatyfikacji Męczenników z Pratulina.

Za tydzień niedziela seminaryjna. Przedstawiciel seminarium wygłosi kazania i zbierze ofiary. Będzie to też I niedziela miesiąca. O 11.30 czytanie wypominek i Msza św. wypominkowa o godz. 12.00

Od piątku 1 października Msze św. wieczorowe w dni powszednie oraz w niedziele będą odprawiane o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wszystkich zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele.

W tym tygodniu będziemy obchodzić I piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.00. Spotkanie z kołami różańcowymi w sobotę w kościele po Mszy św. wieczorowej.

Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się 2 października w sobotę o godz. 10.00 w sali na wikariacie. Zgłoszenia na katechezy pod numerem 696 568 414 (numer kancelarii parafialnej).

Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych rozpoczniemy za tydzień Po Mszy św. o godz. 17.00 w sali na wikariacie.

Organizujemy  dekanalny kurs lektora. Chętnych do czytania Słowa Bożego w kościele prosimy o zapisywanie się na kurs do Ks. Adama. Kurs będzie trwał 5 sobót po 4 godziny.

Prosimy o zgłaszanie chorych na wizyty księdza w domu w pierwsze piątki miesiąca lub przyjmowania Komunii św. w domu co niedziela.

Rada Sołecka Jarmołówki organizuje wycieczkę do skansenu w Lublinie za tydzień. Zgłoszenia do pana sołtysa Romana Kucharskiego jutro przy wiacie na Placu Wolnosci w godz. od. 18.00 do 20.00. W ramach wycieczki będzie odprawiona Msza św. w zabytkowym kościele w skansenie.

Od 1 października w kinach będzie wyświetlany piękny film pt. „Fatima”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

We wtorek o godz. 15.00 na Rynku w Rykach będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę dla nauczycieli. Wyjazd w sobotę 16 października o godz. 4.00. Powrót wieczorem. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

 
Ogłoszenia 19.09.2021 r. XXV Niedziela Zwykła

Kończymy Misje św. Dziękujemy Bogu za obfitość łask i okazane nam miłosierdzie. Dziękujemy księżom misjonarzom za trud i poświęcenie, za modlitwy i obfitą strawę Słowa Bożego. Księżom spowiednikom za dyżury w konfesjonale. Dziękujemy Panu Michałowi Markiewiczowi i jego synowi Danielowi za odnowienie krzyży misyjnych przed kościołem i zawieszenie banera misyjnego nad wejściem do kościoła. Panu Pawłowi Kałasce za udostępnienie dwukrotnie zwyżki do tych prac. Siostrom Karmelitankom i Ks. Marcinowi za piękną dekorację naszej świątyni. Paniom z Odnowy w Duchu Św. za prowadzenie sklepiku misyjnego. Panu Maciejowi Pośpiechowi za umieszczenie tabliczki na krzyżu misyjnym.  Dziękujemy lektorom, kantorom, chórowi, scholi, panom organiście i kościelnemu i wszystkim osobom zaangażowanym w liturgię. Dziękujemy osobom roznoszącym zaproszenia. Dziękujemy ofiarodawcom żywności. Dziękujemy wszystkim parafianom za wytrwałe uczestniczenie przez osiem dni w misjach. Niech dobry Bóg utrwali w naszych sercach ich owoce. Trwajmy w wierze, miłości i gorliwości w praktykach religijnych.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na piękny koncert muzyki religijnej, który będzie radosnym zakończeniem naszych misji św. Koncert, w wykonaniu zespołu pod kierunkiem Ks. Wojciecha Iwanickiego z Lublina z parafii Miłosierdzia Bożego, odbędzie się w kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00. Zespołowi będzie towarzyszyć schola z tejże parafii pod kierunkiem Siostry Laurencji Chodźko. Przybądźmy wszyscy koniecznie!

Spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 na plebanii. Zapraszamy nowych mężczyzn.

Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się 2 października w sobotę o godz. 10.00 w sali na wikariacie. Zgłoszenia na katechezy pod numerem 696 568 414 (numer kancelarii parafialnej).

Od 1 października w kinach będzie wyświetlany piękny film pt. „Fatima”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Pielgrzymka mężczyzn do Pratulina planowana na 3 października zostaje odwołana ze względu na stan wyjątkowy nad granicą.

W najbliższą sobotę 25 września w naszej parafii odbędzie się II Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka” pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w kinie zawiązaniem wspólnoty. W programie przewidziana jest konferencja formacyjna, świadectwo, Eucharystia sprawowana o godz. 11.30 w kościele, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów. Prosimy wszystkie osoby z naszej parafii należące do Apostolatu „Margaretka” na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 18.30 na plebanii celem wyznaczenia zadań na sobotę.

Spotkanie z rodzicami klas I, II i III w sprawie przygotowań do I Komunii św. odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Spotkanie z rodzicami klas VII i VIII dotyczące przygotowań do bierzmowania odbędzie się za dwa tygodnie.

Ogłoszenia 5.09.2021 r. XXIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu. Przed sumą czytanie wypominek o godz. 11.30 i Msza św. wypominkowa o 12.00. Również o 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dzisiaj, na prośbę Episkopatu, zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

W środę święto Narodzenia N.M.P. zwane ludowo świętem M.B. Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00 oraz Msza św. w kaplicy w Stawach o godz. 17.00.

W środę 8 września dożynki diecezjalne w Woli Gułowskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy a szczególnie delegacje z wieńcami. Program artystyczny rozpoczynamy o godz. 10.00. Uroczysta suma dożynkowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy będzie odprawiona o godz. 12.00. Do Woli Gułowskiej wyruszą też biegusie w środę o godz. 15.00. Informacje na plakacie w gablocie.

Zakończyliśmy roznoszenie zaproszeń na Misje św. Jeżeli do którejś rodziny zaproszenie nie dotarło, można je pobrać dzisiaj ze stolika z gazetami. W tym tygodniu dekorujemy okna domów podświetlonymi obrazami oraz obejścia flagami i proporczykami. Jest to bardzo ważne świadectwo naszej wiary i uczestnictwa w misjach oraz zachęta dla wielu osób. Prosimy o modlitwę w intencji Misji św. Za tydzień Msze św. misyjne jak w każdą niedzielę. W czasie Misji św. nie będzie Mszy św. w Owni. Wszystkich zapraszamy do kościoła. Od poniedziałku 13 września Msze św. misyjne o godz. 6.30, 10.00, 17.00, 19.00. Nie ma Mszy św. oddzielnych dla dzieci i młodzieży. Na Misje przychodzimy całymi rodzinami. Zamówione intencje zostały dopasowane do godzin misyjnych. Są już wywieszone w gablocie. We wtorek 14 września dzień pojednania. Nie będzie Mszy św. tylko nabożeństwa pokutne. Zamówione intencje zostaną odprawione w cichej Mszy św. o godz. 16.00. Niech Misje św. staną się ważnym wydarzeniem w historii naszej parafii, okazją do nawrócenia i pojednania oraz do oparcia fundamentów wiary na zawsze z Jezusem Chrystusem.

Dotarły do nas z Kurii podręczniki do I Komunii św. dla dzieci i rodziców dla klas I, II i III oraz podręczniki dla klas VII rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania. Zostaną one rozwiezione do szkół i rozprowadzone przez katechetów. Spotkania z rodzicami po Misjach.

Zachęcamy dzieci i młodzież do angażowania się w działalność grup przy parafii. KSM – Ks. Marcin, Niebieskie Owieczki – Ks. Marcin i pani Weronika, Oaza dziecięca i młodzieżowa – Ks. Paweł. Ministranci -  Ks. Paweł. Lektorzy dorośli – Ks. Adam, Koła różańcowe – Ks. Adam, Odnowa w Duchu św. – Ks. Adam, ERM – siostry karmelitanki, Domowy Kościół, Caritas parafialny, Strażnicy Kościoła, Wspólnota Małżeństw – ks. proboszcz. Prosimy o zgłaszanie się, zapewniamy ciekawe i pożyteczne spotkania formacyjne i różne atrakcje.

Od dzisiaj będą rozdawane dzieciom książeczki do wklejania co niedziela obrazków sprawdzających udział we Mszy św. Prosimy dzieci po Mszy św. tu przed ołtarz.

Wprowadzamy Mszę św. rodzinną z udziałem dzieci w niedziele o godz. 10.30. Modlitwa i spotkanie z dziećmi w kościele 10 minut przed Mszą św. oraz po Ewangelii krótkie kazanie do dzieci, następnie do rodziców. Zachęcamy do udziału.  

W sobotę 11 września w Parczewie Festiwal Pielgrzymów. Informacje na plakacie w gablocie.

W dzisiejszym Echu Katolickim obszerna relacja z naszych dożynek, które świętowaliśmy w ubiegłą niedzielę.

Ryccy policjanci kierują pełen troski apel o bezpieczeństwo na drogach. Apel umieszczony jest w gablocie.

Ogłoszenia 29.08.2021 r. XXII Niedziela Zwykła

Dzisiaj w ramach dożynek gminnych dziękujemy Bogu za plony ziemi i modlimy się o miłość i sprawiedliwość społeczną, by nikomu nie zabrakło chleba. Modlimy się za poszkodowanych przez nawałnice, które przeszły w naszych okolicach i wspieramy ich ofiarami do puszek po Mszy św. Za tydzień dożynki krajowe na Jasnej Górze. Program w gablocie. 8 września dożynki diecezjalne w Woli Gułowskiej. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Program umieszczony jest w gablocie.

Trwa roznoszenie zaproszeń na Misje św. Jeżeli na którąś ulicę czy wioskę zaproszenia nie dotarły, prosimy mieszkańców o zorganizowanie się i wydelegowanie osoby, która się tym zajmie. Przypominamy o odnowieniu krzyży i figur przydrożnych i przydomowych. Prosimy o modlitwę w intencji Misji św. Prosimy o zapoznanie się z programem Misji i zaplanowanie udziału.

Dzisiaj ostatnia już Msza św. turystyczna o godz. 20.00.

Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 na plebanii.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w środę. Msze św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców o godz. 8.00 w kościele i równolegle w Owni. Prosimy rodziców o przyprowadzenie wszystkich dzieci, które powinny przyjąć w tym dniu Komunię św. i wcześniej się wyspowiadać.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie na plebanii Wspólnoty Małżeństw.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w I piątek i I sobotę miesiąca o godz. 18.00 i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Spotkanie z kołami różańcowymi w sobotę o godz. 17.30 w kościele.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu. Przed sumą czytanie wypominek o godz. 11.30 i Msza św. wypominkowa o 12.00. Również o 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Za tydzień, na prośbę Episkopatu, zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Komunikat w tej sprawie umieszczony jest w gablocie.

Ks. Jan Ślepowroński, misjonarz z Burkina Faso, który odprawiał u nas odpust, zostawił cegiełki z numerem konta na budowę kaplicy i ośrodka fomacyjnego w jego misji. Cegiełki wyłożone są na stoliku z gazetami. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

Ks. Biskup Grzegorz Suchodolski będzie obchodził imieniny w najbliższy piątek. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

Ogłoszenia 22.08.2021 r. XXI Niedziela Zwykła

Gościmy dziś w naszej parafii Ojca Wiesława Zielonkę z zakonu ojców oblatów, który głosi kazania i po Mszach św. rozprowadza kalendarze misyjne. Zachęcamy do wspierania w ten sposób misji prowadzonych przez oblatów w wielu krajach.

W czwartek 26 sierpnia – uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00. Po Mszy św. o 12.00 różaniec w intencji Misji św. w naszej parafii.

Zbliżają się Misje św. w naszej parafii. Prosimy o odnowienie krzyży i figur przydrożnych i przydomowych. Prosimy o przygotowanie dekoracji domów, by dać świadectwo wiary na czas misji. Prosimy o nieustanną modlitwę, by wszyscy parafianie z misji skorzystali. Od jutra rozpoczniemy roznoszenie zaproszeń na misje po domach. Zebranie zespołu misyjnego i wszystkich chętnych do roznoszenia zaproszeń odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii. Obecność zespołu misyjnego obowiązkowa. Gdyby ktoś z obecnych w kościele nie mógł przybyć na spotkanie a chce roznosić zaproszenia, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii teraz po Mszy św.

W sobotę 28 sierpnia odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podl. Program wywieszony jest w gablocie. Organizujemy autokar. Koszt 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd  o godz. 7.00 z parkingu parafialnego.

Zbliża się beatyfikacja Kard. St. Wyszyńskiego. Można jeszcze nabyć albumy o Prymasie w zakrystii po 15 zł.

Za tydzień odbędą się dożynki gminne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy wraz z organizatorami, którymi są: Gmina Ryki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy i nasza parafia. Dożynki rozpoczną się uroczystą Mszą św. dziękczynną w naszym kościele o godz. 12.00. Po Mszy św. świąteczny przemarsz korowodu dożynkowego i program artystyczny w parku. 

Na Mszy św. o 10.30 będą chrzty dzieci.

Skraj naszego powiatu i sąsiedni powiat łukowski zostały ciężko dotknięte tydzień temu przez nawałnicę, która wyrządziła wiele szkód. Na prośbę Ks. Biskupa za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. 

Ogłoszenia 15.08.2021 r. Wniebowzięcie N.M.P.

Zbliżają się Misje św. w naszej parafii. Prosimy o odnowienie krzyży i figur przydrożnych i przydomowych. Prosimy o przygotowanie dekoracji domów, by dać świadectwo wiary na czas misji. Prosimy o nieustanną modlitwę, by wszyscy parafianie z misji skorzystali. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy roznoszenie zaproszeń na misje po domach. Zebranie zespołu misyjnego i wszystkich chętnych do roznoszenia zaproszeń odbędzie się za tydzień o godz. 19.00 na plebanii. Obecność zespołu misyjnego obowiązkowa.

W sobotę 28 sierpnia odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podl. Program wywieszony jest w gablocie. Organizujemy autokar. Koszt 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd  o godz. 7.00 z parkingu parafialnego. Zachęcamy do wyjazdu wszystkich dla których różaniec jest wartością.

Zbliża się beatyfikacja Kard. St. Wyszyńskiego. Można jeszcze nabyć albumy o Prymasie w zakrystii po atrakcyjnej cenie.

Za tydzień przybędą do nas ojcowie oblaci i będą rozprowadzać kalendarze misyjne na następny rok.

Zbliżają się dożynki powiatowe, ogólnopolskie i diecezjalne. Na każdy z nich zapraszamy. Programy są umieszczone w gablotach.

Ogłoszenia 8.08.2021 r. XIX Niedziela Zwykła

Gościmy dzisiaj Ks. Jarosława Oponowicza z Siedlec, który wraz z Ks. Jackiem Świątkiem będzie głosił u nas Misje św. od 12 do 19 września. Serdecznie dziękujemy za przybliżenie nam idei misji parafialnych i zachętę do uczestnictwa. Spotkanie zespołu misyjnego dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii.

Dziękujemy za gościnne przyjęcie pielgrzymów. Posiłki i produkty ofiarowali: Hurtownia spożywcza Ryki, Mleczarnia, Piekarnia GS, Piekarnia „Kuźlik”, Hurtownia spożywcza „Helenka”, Antoni i Janina Warowni „Olivia”, „Biorself”, „Mila”, Mirosław Rodak „Cegielnia”, Sołectwo Jarmołówka panie Kwiatkowska, Kucharska, Piotrowska, Panie z Odnowy w Duchu Św. Teresa Rodzoś, Elżbieta Brodowska, Teresa Łukasiak, Leokadia Lemieszek, Janina Pielacha, Krystyna Kornas, Maria Ośko, Teresa Celińska. Kolejni ofiarodawcy produktów i wkładu pracy: Siostry Karmelitanki, pan Bieńczyk z Korzeniowa, państwo Filiksowie, Koło Gospodyń Wiejskich Ownia, panie Janina Jankowska, Ewa Piątek, Danuta Stolarczyk, Majsterek, Błachnio, panowie Artur Wiśniewski, Daniel Markiewicz, Michał Kałaska, Małgorzata Gral, Bożena Pudło, Domańscy, p. kościelny Kamil Pietrasiak, p. sekretarka Monika Kuc. Było też wiele osób, które ofiarowały ciasta bezimiennie. Wszystkim składamy gorące podziękowania: „Bóg zapłać”. Pielgrzymi byli zachwyceni.

Do 13 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymowania duchowego. Zapraszamy wszystkich do udziału. Przynosimy ze sobą lampiony.

Za tydzień uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, zwane w tradycji ludowej świętem Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Wielkie odpusty będą odbywać się na Jasnej Górze, w Kodniu i Leśnej Podl. Programy na plakatach.

Organizujemy wyjazd autokarem na 15.08 na Jasną Górę. Wyjazd w niedzielę o godz. 4.00 z parkingu parafialnego. Powrót wraz z pielgrzymami wieczorem. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii do wtorku włącznie.

Msza św. w kaplicy w Stawach jutro o godz. 17.00.

Ogłoszenia, 1.08.2021 r., XVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca. O godz. 11.30 czytanie wypominek. O godz. 12.00 Msza św. wypominkowa, po niej adoracja Najśw. Sakramentu.

Dzisiaj, na prośbę Ks. Biskupa, odbywa się zbiórka do puszek na powodzian.

Od czwartku 5 sierpnia Msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 20.00 wraz z apelem pielgrzymowania duchowego. Karty pielgrzymowania duchowego są wyłożone na stoliku z gazetami. Zapraszamy wszystkich do udziału. Przynosimy ze sobą lampiony.

Zachęcamy do pójścia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii oraz 4 sierpnia podczas zdawania bagażu od godz. 10.00 do 12.00. 4 sierpnia w porze obiadowej przyjmiemy i ugościmy pielgrzymów, jak co roku, przy naszym kościele. Prosimy o przygotowanie posiłków.

Wymarsz grupy ósmej na pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek o godz. 4.00 sprzed kościoła. Udajemy się do Dęblina do parafii św. Piusa V, gdzie o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. pielgrzymkowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa. 

W piątek – 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 20.00

W czwartek wypada Wspomnienie M.B. Śnieżnej. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. przed obrazem M.B. Śnieżnej w naszym kościele o godz. 12.00, n a którą wszystkich zapraszamy. 

Rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich w różnych ważnych dla nas intencjach. 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w I czwartek, I piątek i w I sobotę miesiąca. 

Gminne Biuro Spisowe przypomina o obowiązku wzięcia udziału spisie powszechnym.

Za tydzień przybędą do nas księża misjonarze, którzy będą prowadzić misje św. w naszej parafii od 12 do 19 września. Będzie to rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do misji św. Spotkanie zespołu misyjnego za tydzień o godz. 19.00 na plebanii.  

 

 

 

Metryki Parafii w Rykach

Poznaj swoich Przodków


 

 


 


Kancelaria czynna codziennie w dni powszednie w następujący sposób: poniedziałek, środa i piątek: godz. 12.00–17.00; wtorek i czwartek: godz. 8.00–13.00; sobota: godz. 8.00-12.00.
 

* * *

 

 


Od września do czerwca kancelaria czynna jest codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) w następujący sposób: poniedziałek, środa i piątek: godz. 12.00–17.00; wtorek i czwartek: godz. 8.00–13.00; sobota: godz. 8.00-12.00.

 

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe ARKA organizuje wyjazdy i pielgrzymki w Polsce i za granicę.


 

 

*  *  *

IV Przykazanie Kościelne brzmi:

Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

 

Wykładnia dla 4. przykazania kościelnego jest następująca:

 

Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni i okresy pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele.

 

Czynami pokutnymi są m.in.: modlitwa, jałmużna, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Czasem pokuty w Kościele są piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość (od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post (ograniczenie ilości spożywanego posiłku) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 


 

 

 


 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Sakrament Chrztu

A. Katechezy chrzcielne prowadzone są w naszej Parafii od października 2010 r. w każdą 1, 2 i 3 niedzielę  miesiąca (poza wakacjami) o godz. 17.15 (16.15 – zimą) w sali na wikariacie. Udział w katechezach obowiązuje nie tylko rodziców dziecka przed chrztem. Jednym z warunków dopuszczenia do funkcji ojca chrzestnego i matki chrzestnej jak również otrzymanie zgody do podjęcia tej funkcji w innej parafii (także poza Diecezją Siedlecką) jest udział w całym cyklu katechez chrzcielnych.

W naszej Parafii Chrzest Św. udzielany jest dzieciom w ostatnią niedzielę miesiąca na sumie o godz. 12.00. Dziecko do chrztu zgłaszają rodzice w kancelarii parafialnej na miesiąc przed planowanym chrztem.

Przed Chrztem dziecka uczestniczą w katechezach rodzice, których dzieci mają być ochrzczone w naszej Parafii (rodzice, którzy nie należą do naszej Parafii ale za zgodą własnego proboszcza chcą u nas ochrzcić dziecko powinni w naszej Parafii uczestniczyć w 3. niedzielę miesiąca w katechezie nt. liturgii i obrzędu sakramentu, albo w inny sposób zdobyć tę wiedzę); obowiązek udziału w katechezach dotyczy także tych naszych parafian, którzy chcą zostać chrzestnymi gdziekolwiek, tzn. w naszej lub w jakiejkolwiek innej parafii (wtedy konieczne jest zaświadczenie z naszej Parafii).

 

UWAGA – Rodzice chrzestni:

 

Do funkcji rodziców chrzestnych dopuszcza się katolików, tutejszych parafian (ważne jest faktyczne zamieszkanie w naszej Parafii), zgodnie z prawem kościelnym lub wydaje w kancelarii zaświadczenie wyłącznie katolikom wierzącym, spełniającym następujące wymagania:

(1) 16 lat;

(2) przyjęty sakrament Bierzmowania;

(3) życie chrześcijańskie odpowiadające funkcji jaką rodzice chrzestni mają pełnić: prowadzić nienaganne praktyki religijne (tzn. uczestnictwo we Mszy Św. w każdą niedzielę) i życie sakramentalne (regularne korzystanie z sakramentu spowiedzi i przyjmowanie Komunii Św.), tak by odpowiedzialnie, w sposób dojrzały podjąć zadanie chrześcijańskiego wychowania dziecka;

(4) potwierdzenie udziału w katechezach chrzcielnych prowadzonych w parafiach naszej Diecezji.

 

Do funkcji rodzica chrzestnego nie dopuszcza się katolików żyjących w związku niesakramentalnym, którzy nie mogą otrzymać ważnego rozgrzeszenia i przyjąć Komunii Św. oraz katolików rzadko lub zupełnie niepraktykujących (por. 3. Przykazanie Boże i 1. Przykazanie Kościelne ) lub mających poważnie zaniedbania w życiu sakramentalnym (por. 2. i 3. Przykazanie Kościelne).

 


Sakrament Małżeństwa

 


B. W Diecezji Siedleckiej od września 2011 r. wszedł nowy sposób przygotowania narzeczonych do małżeństwa celem jego ujednolicenia.


Praktyczne wskazania:

 

 1. Każda para zgłaszająca się do kancelarii parafialnej jest informowana o potrzebie uczestniczenia w 10. katechezach przygotowujących do sakramentu małżeństwa. W katechezach należy uczestniczyć odpowiednio wcześniej, tak by je ukończyć 3 miesiące przed ślubem (przed spotkaniem w kancelarii). Dopiero po odbyciu takich katechez mają być prowadzone dalsze czynności w kancelarii parafialnej.

 

 2. Miejscem głoszenia katechez powinna być parafia. Jednak ze względów praktycznych w tym przypadku dopuszcza się zorganizowanie w ramach dekanatu ośrodków, w których będą głoszone te katechezy.

 

 3. Przygotowanie do małżeństwa obejmuje:

— 10 katechez;
— rozmowy kanoniczne w kancelarii (1. rozmowa 3 miesiące przed ślubem);
— dwukrotna spowiedź (1. spowiedź – 3 miesiące przed ślubem; 2. spowiedź – 1 lub 2 dni przed ślubem).
— indywidualne spotkanie z Doradczynią Życia Rodzinnego w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego;
— udział w dniu skupienia:


 

Obraz Matki Bożej Śnieżnej po renowacji bocznego ołtarza w kościele parafialnym w Rykach

 


 

   

 

 

 


 

 

                                        Franciszek Papież

 


 

 

Biskup Kazimierz Gurda

Pasterz Diecezji Siedleckiej

 


 


 

do góry