OGŁOSZENIA

29 marca 2013 r., NIEDZIELA PALMOWA - 6. Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Od dziś po zmianie czasu Msza Św. wieczorowa w niedziele i w dni powszednie o godz. 1800.

 

 

2. Śpiew Gorzkich Żali najpierw po sumie i o godz. 1730 z kazaniem pasyjnym. W Wielką Środę zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 1700 na ostatnią Drogę Krzyżową.

 

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym: Wielki Tydzień uobecnia Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dziś w naszym kościele na każdej Mszy Św. poświęcenie palm; liturgię z palmami rozpoczynamy przed kościołem na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy; procesja z palmami wokół kościoła z udziałem dzieci o godz. 900.

 

 

4. Dziś po Mszy Św. wieczorowej na placu starego kościoła przy ul. Szkolnej rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta: Kościuszki, Słowackiego, K. Wojtyły, Dziekońskiego, Wspólną i Swatowską do kościoła (ok. 1200 m) zatrzymując się na rozważania przy kolejnych stacjach. Krzyż będzie niesiony przez poszczególne grupy naszej Parafii (zob. www.parafia-ryki.pl/ ogłoszenia i gablota przed kościołem). Nad naszym bezpiecznym przejściem będzie czuwać Policja. Zabierzmy ze sobą światło.

 

Grupy parafialne wyznaczone do niesienia krzyża podczas Drogi Krzyżowej

do STACJI   2 – Mężczyźni;

do STACJI   3 – Kobiety i matki naszej Parafii;

do STACJI   4 – Mężczyźni i ojcowie naszej Parafii;

do STACJI   5 – Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania;

do STACJI   6 – Rodzice w otoczeniu dzieci, które w tym roku przyjmą 1. Komunię Świętą;

do STACJI   7 – Lektorzy, Ministranci, Schola, Eucharystyczny Ruch Młodych, Wolontariat;

do STACJI   8Liturgiczna Służba Świeckich;

do STACJI   9 – Pracownicy Oświaty: Nauczyciele wszystkich typów szkół;

do STACJI 10 – pracownicy Urzędu Miejskiego w Rykach;

do STACJI 11 – pracownicy Urzędu Starostwa Powiatowego;

do STACJI 12 – pracownicy Służby Zdrowia: Szpital, Przychodnie i Apteki;

do STACJI 13 – zakłady pracy: SM Ryki, GS Ryki, Polski Ogród Ryki, PGKiM Ryki, Banki, Firmy prywatne;

do STACJI 14 – mieszkańcy wiosek: Stawy, Swaty, Dąbia, Ownia, Potok, Zalesie, Chrustne i Moszczanka;

do świątyni    – wspólnoty parafialne: Koła Różańcowe, Odnowa w Duchu Świętym, Grupy Modlitewne.

 


 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację: 50 zł (Ryki, ul. K. Wojtyły), 1000 zł (Warowny Antoni z rodziną – na odnowienie ołtarza św. Antoniego).

 

 

6. Odnowa w Duchu Świętym rozprowadza baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką.

 

7. Wczoraj w parafii św. Józefa w Siedlcach młodzież ze wszystkich parafii naszej Diecezji świętowała XXX Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Spotkanie rozpoczęte o godz. 1600 zakończyło się Drogą Krzyżową ulicami Siedlec, której ostatnia stacja została odprawiona przy krzyżu papieskim. W spotkaniu uczestniczyło ponad 2 tys. młodzieży. Podczas spotkania przedstawiciele młodzieży z każdej parafii odebrali pakiet kilometrów, które w parafiach będą rozprowadzane w 3. Niedzielę po Wielkanocy. Diecezjalne Centrum ŚDM przygotowywało 245 pakietów zawierających 360 000 km potrzebnych do pokonania przez młodzież z dalekich krajów. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, to wszystko organizowane jest w tym celu, aby spełnić marzenia młodych o przyjeździe do Polski na ŚDM z Czadu i dalekiej Boliwii, gdzie pracują misjonarze z naszej Diecezji. Teraz trzeba składając ofiarę 19 kwietnia wykupić dla nich jak największą ilość kilometrów, które spełnią marzenia i przybliżą ich do Polski.

 

8. Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka rozprowadzają  dziś  ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży.

 

 

9. W ostatni wtorek, 24 marca wydano 240 paczek żywnościowych dla rodzin ubogich. Paczki zostały przygotowane i wydane przez Parafialny Zespół Charytatywny z Odnowy w Duchu Św. (dziękujmy za wykonaną pracę) Na ten cel wykorzystano art. spożywcze zebrane przez Szkolne Koło Caritas przy ZSO Nr 1 w czasie ogólnopolskiej akcji; zakupione z ofiar zebranych podczas rekolekcji na kwotę ponad 4600 zł oraz ofiarowane przez indywidualnych sponsorów.

Oto lista ofiarodawców, którym dziękujemy za artykuły spożywcze dostarczone dla potrzebujących:

Szkolne Koło Caritas ZSO Nr 1, Ryki (art. żywnościowe); Spółdzielnia Mleczarska, Ryki (żółty ser); Ferma Szewczyk – Błachnio, Ryki (jajka); Kępka Leszek z rodziną, Ryki (makaron, mąka); Filipek Kazimierz z rodziną, Ryki (cukier).

 

 

10. W bieżącym numerze Echa Katolickiego:

• O trzech dniach, które wstrząsnęły światem;

• Comiesięczne materiały formacyjne dla zelatorów i Kół Żywego Różańca;

• Iść ekstremalnie – o nietypowej Drodze Krzyżowej, która cieszy się popularnością w naszej diecezji;

• Co można sobie uprosić za pośrednictwem Nowenny do Bożego Miłosierdzia;

• Co o naszej religijności mówią ostatnie sondaże – tłumaczy ksiądz socjolog;

• Jak wychować dziecko na samodzielną i odpowiedzialna osobę.

Zachęcamy do nabywania i życzymy miłej lektury.

 

11. W Wielki Piątek wypada 1. piątek miesiąca, książeczki obchodzących pierwsze piątki będą podpisywane
po nabożeństwie. Wielka Sobota to również 1. sobota miesiąca, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z rozmyślaniem będzie odmówiony po zakończeniu Liturgii Paschalnej w ramach adoracji.

 

 

12. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Św., to jednak gromadzimy się na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z Liturgii Słowa, uroczystej Adoracji Krzyża i obrzędu Komunii Św.; kończy się symbolicznym złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św. W Wielki Piątek obowiązuje post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy. W Wielką Sobotę przed południem święcenie pokarmów. Jest to też okazja do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Wielka Sobota to Wigilia Paschalna. Na wieczorną liturgię przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa.

 

13. Wielki Czwartek, Msza Św. o godz. 1800 z procesją przeniesienia Najśw. Sakramentu do kaplicy adoracji; 2030Gorzkie Żale (cz. I) zakończą adorację o godz. 2100;

Wielki Piątek, adoracja od 700 do 2200; Nabożeństwo Wielkopiątkowe o godz. 1800; po zakończeniu rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. 2130Gorzkie Żale (cz. II);

Wielka Sobota, adoracja od 700 do 2000; 1930Gorzkie Żale, cz. III; charakter Wielkiej Soboty zachęca nas do zachowania postu, takiego jak w Wielki Piątek. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią o godz. 2000. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje liturgia słowa, liturgia chrzcielna; obrzędy Liturgii Paschalnej zakończą się Eucharystią Wielkanocną. Po Liturgii Paschalnej o godz. 2330 będzie radosne czuwanie modlitewne, które prowadzi młodzież. Adoracja potrwa do północy, po czym kościół zostanie zamknięty. Adoracja zostanie wznowiona o godz. 500 przed procesją rezurekcyjną. Podczas wieczornych nabożeństw nie prowadzi się adoracji – wszyscy uczestniczymy w liturgii. Procesja rezurekcyjna o godz. 600. Tradycyjnie zachęcam Strażaków do wzięcia udziału.

 

 

14. Dzieci szkolne i młodzież przychodzą na adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Młodsze dzieci przychodzą ze starszym rodzeństwem albo z rodzicami. Zachęcam wszystkich do nawiedzenie Grobu Pańskiego i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

15. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki: wysprzątane i zadbane otoczenie niech będzie świadectwem naszego szacunku i wiary. Proszę o przejrzenie sztandarów, chorągwi, feretronów, poduszeczek itd. W procesji rezurekcyjnej biorą udział dzieci. Katechetki włączają się w przygotowanie procesji.

 

16. Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym co godzinę (w miarę potrzeby częściej) począwszy od godz. 800 do godz. 1500. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę jest okazją do adoracji Pana Jezusa w kaplicy Grobu Pańskiego.

Poświęcenie pokarmów poza kościołem parafialnym od godz. 1000 zgodnie ze zwyczajem.

Trasy poświęcenia pokarmów:

I. Karasiówka (dom prywatny po drugiej stronie baru) – Stawy (kaplica) – ul. Przemysłowa (kapliczka przydrożna) – Moszczanka (remiza) – Chrustne (remiza);

II. Kazimierzyn (dom prywatny i blok – za POM’em ) – Dąbia Stara (remiza), Dąbia Nowa (remiza) – Ownia (kaplica) – Potok (remiza) – Zalesie (remiza);

III. Swaty (w 2 miejscach: remiza i Swaty Podkońce (dom pryw. przy białym krzyżu) – Edwardów (dom pryw.) – Janisze (dom pryw.) – Oszczywilk (remiza). Podczas błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny zbieramy jajka dla Seminarium. (Jeśli są jakieś nowe propozycje proszę to zgłosić.)

 

17. Cały okres Wielkiego Postu był okazją do spowiedzi, zwłaszcza Rekolekcje Wielkopostne; niemniej jednak w najbliższych dniach można jeszcze skorzystać ze spowiedzi: od poniedziałku do środy podczas Mszy Św. rano i wieczorem; natomiast w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź od 700 – 800 i wieczorem: Wielki Czwartek 1900 – 2000, Wielki Piątek 1800 – 2000), Liturgia Paschalna 2000 – 2200. Podczas święcenia pokarmów i w 1. Dzień Świąt spowiedzi nie będzie.

 

18. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 800 (po godzinnej spowiedzi) zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową z udziałem księży, sióstr zakonnych, Wspólnoty Rodzin, Grup Modlitewnych i wszystkich chętnych.

 

19. Spisywanie aktów chrztu we wtorek i w środę w godzinach od 800 do 1700. W Wielki Piątek i Sobotę kancelarie czynne tylko przed południem, w godz. 800 – 1200; w te dni nie odprawia się Mszy pogrzebowej. Jeśli trzeba wykonać obrzęd pogrzebu, wówczas celebruje się Liturgię Słowa, zwłaszcza w Wielki Czwartek i prowadzi się ciało do grobu.

 

20. Wielkanoc: 600 procesja rezurekcyjna i Msza Św.; 900; 1030; 1200; 1800. Msza Św. w kaplicach o zwykłej porze: Ownia (godz. 900) i Stawy (godz. 1030); wizyta u Chorych w szpitalu o godz. 1000.

Poniedziałek Wielkanocny:
700; 900; 1030; 1200; 1800; wizyta u Chorych w szpitalu o godz. 700; w Owni i Stawach Msza Św. o zwykłej porze.

 

 

21. Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe ARKA organizuje wyjazdy do: Sanktuaria Maryjne południowej Europy w tym Medjugorie: 8-13 kwietnia, cena 1250 zł (autokar); Gruzja: 19-27 kwietnia, cena 2550 zł (samolot) info.

Diecezjalna Pielgrzymka dziękczynna w 1. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, 22-29 kwietnia (autokar); Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych północnej Polski, 01-03 maja (autokar); Pielgrzymka po Sanktuariach zachodniej Europy, 08-17 maja (autokar) – info.

 


 

*  *  *

 

 

W zakrystii dostępna jest Księga Intencji 2015 można zamawiać intencje Mszy Św.

 

*  *  *


 

*  *  *

 

 

IV Przykazanie Kościelne brzmi:

Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

 

Wykładnia dla 4. przykazania kościelnego jest następująca:

 

Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni i okresy pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele.

 

Czynami pokutnymi są m.in.: modlitwa, jałmużna, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Czasem pokuty w Kościele są piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość (od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post (ograniczenie ilości spożywanego posiłku) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 


 

 

1. W każdą 2. niedzielę miesiąca po sumie są w kościele spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam.

 

2. Włączony jest piec centralnego ogrzewania prosimy o zamykanie drzwi do kościoła.

 

3. Msze Św. w niedziele w kaplicach: w Owni o godz. 900; w Stawach o godz. 1030; szpital – godz. 700.

 


 

 


 

 


 

 

 

Zapowiedzi przedślubne

 


NIEDZIELA PALMOWA

6. Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2015 r.

 

Zapowiedzi I

 

NURZYŃSKI Bartosz, kawaler, zam. w Rykach, ul. Kościuszki, Parafia w Rykach i

MIZURA Wioleta, panna, zam. w Skrudkach, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Parafiance.

 

MAZUR Marcin, kawaler, zam. w Rykach, ul. Królewska, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach i

PAWELCZYK Justyna Magdalena, panna, zam. w Paczewie, Parafia pw. św. Marcina w Sierakowicach.

 

GAWRYSZEWSKI Łukasz Dariusz, kawaler, zam. w Rykach, ul. Witosa, Parafia w Rykach i

BŁACHNIO Joanna Paulina, panna, zam. w Rykach, ul. Kościuszki, Parafia w Rykach.

 

PRACZ Piotr, kawaler, zam. Nowe Kraski, Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy i

PRZĄDKA Katarzyna, panna, zam. w Starej Dąbi, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

 

CIOTA  Paweł, kawaler, zam. w Nowej Dąbi, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach i

AJDAKOWSKA Katarzyna, panna, zam. w Lendzie Ruskim, Parafia Podw. Krzyża Św. w Sobieszynie.

 

Zapowiedzi II

 

PAWELEC Bartłomiej Jerzy, kawaler, zam. w Warszawie, ul. Międzynarodowa,

                           Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie i

SZAŁAJKO Iwona, panna, zam. w Rykach, ul. Piaskowa, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

 

TARKA  Arkadiusz, kawaler, zam. w Edwardowie, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach i

KOCYK Agnieszka, panna, zam. w Rudnikach, Parafia pw. Św. Bartłomieja Ap. w Osiecku.

 

Zapowiedzi III

 

LIS Wojciech Jan, kaw., zam. w Tarnogrodzie, ul. Przedmieście Puskie Wschód,

                           Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie i

BANACH Małgorzata, panna, zam. w Rykach, ul. Słowackiego, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

 

STACHURSKI Tomasz i STACHURSKA Karolina z d. Wójcik, cywilnie związani, zam. w Rykach,

                           ul. Myśliwska, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

 


 

Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami

ma obowiązek powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy

 


 

Obraz Matki Bożej Śnieżnej po renowacji bocznego ołtarza w kościele parafialnym w Rykach


 

 

 

 

 

 

 


 

 

Franciszek Papież

 


 

Biskup Kazimierz Gurda

Pasterz Diecezji Siedleckiej

 


Bp Piotr Sawczuk

Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej


 

 

Benedykt XVI Papież Senior

 


 

 


 

 


 

 

 

Wymiana i montaż nowych tablic wyświetlających pieśni w kościele

(Firma Orion Polska z Krakowa: koszt 37,0 tys. zł).

 


 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 


Sakrament Chrztu

A. Katechezy chrzcielne prowadzone są w naszej Parafii od października 2010 r. w każdą 1, 2 i 3 niedzielę  miesiąca (poza wakacjami) o godz. 1715 (1615 – zimą) w sali na wikariacie. Udział w katechezach obowiązuje nie tylko rodziców dziecka przed chrztem. Jednym z warunków dopuszczenia do funkcji ojca chrzestnego i matki chrzestnej jak również otrzymanie zgody do podjęcia tej funkcji w innej parafii (także poza Diecezją Siedlecką) jest udział w całym cyklu katechez chrzcielnych.

 

W naszej Parafii Chrzest Św. udzielany jest dzieciom w ostatnią niedzielę miesiąca na sumie o godz. 1200. Dziecko do chrztu zgłaszają rodzice w kancelarii parafialnej na miesiąc przed planowanym chrztem.

 

Przed Chrztem dziecka uczestniczą w katechezach rodzice, których dzieci mają być ochrzczone w naszej Parafii (rodzice, którzy nie należą do naszej Parafii ale za zgodą własnego proboszcza chcą u nas ochrzcić dziecko powinni w naszej Parafii uczestniczyć w 3. niedzielę miesiąca w katechezie nt. liturgii i obrzędu sakramentu, albo w inny sposób zdobyć tę wiedzę); obowiązek udziału w katechezach dotyczy także tych naszych parafian, którzy chcą zostać chrzestnymi gdziekolwiek, tzn. w naszej lub w jakiejkolwiek innej parafii (wtedy konieczne jest zaświadczenie
z naszej Parafii)
.

 

UWAGA – Rodzice chrzestni:

Do funkcji rodziców chrzestnych dopuszcza się katolików, miejscowych parafian, zgodnie z prawem kościelnym lub wydaje w kancelarii zaświadczenie wyłącznie katolikom wierzącym, spełniającym następujące wymagania:

(1) 16 lat;

(2) przyjęty sakrament Bierzmowania;

(3) faktyczne zamieszkanie w naszej Parafii (a nie tylko zameldowanie);

(4) życie chrześcijańskie odpowiadające funkcji jaką rodzice chrzestni mają pełnić: prowadzić nienaganne praktyki religijne (m.in. uczestnictwo we Mszy Św. w każdą niedzielę) i życie sakramentalne (regularne korzystanie
z sakramentu spowiedzi i przyjmowanie Komunii Św.), tak by odpowiedzialnie, w sposób dojrzały podjąć zadanie chrześcijańskiego wychowania dziecka;

(5) udział przed planowanym chrztem w katechezach chrzcielnych prowadzonych w parafiach naszej Diecezji.

 

Do funkcji rodzica chrzestnego nie dopuszcza się katolików żyjących w związku niesakramentalnym, którzy nie mogą otrzymać ważnego rozgrzeszenia i przyjąć Komunii Św. oraz katolików rzadko lub zupełnie niepraktykujących (por. 3. Przykazanie Boże i 1. Przykazanie Kościelne ) lub mających poważnie zaniedbania w życiu sakramentalnym (por. 2. i 3. Przykazanie Kościelne).

 


Sakrament Małżeństwa

B. W Diecezji Siedleckiej od września 2011 r. wszedł nowy sposób przygotowania narzeczonych do małżeństwa celem jego ujednolicenia.

 

Praktyczne wskazania:

1. Każda para zgłaszająca się do kancelarii parafialnej od września 2011 roku jest informowana o potrzebie uczestniczenia w 8. katechezach przygotowujących do sakramentu małżeństwa.


W katechezach należy uczestniczyć odpowiednio wcześniej, tak by je ukończyć 3 miesiące przed ślubem (przed spotkaniem w kancelarii). Dopiero po odbyciu takich katechez mają być prowadzone dalsze czynności w kancelarii parafialnej.

 

2. Miejscem głoszenia katechez powinna być parafia. Jednak ze względów praktycznych w tym przypadku dopuszcza się zorganizowanie w ramach dekanatu ośrodków, w których będą głoszone te katechezy.

 

3. Przygotowanie do małżeństwa obejmuje:

— 8 katechez (wszystkie soboty październik 2014; luty 2015; czerwiec 2015 w godz. 1100 – 1300);

— rozmowy kanoniczne w kancelarii (1. rozmowa 3 miesiące przed ślubem);

— indywidualne spotkanie z Doradczynią Życia Rodzinnego w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego;

— udział w dniu skupienia (Wola Gułowska, 2. niedziela miesiąca, godz. 1400);

— dwukrotna spowiedź (1. spowiedź – 3 miesiące przed ślubem; 2. spowiedź – 1 lub 2 dni przed ślubem)

 

 

C. Cykl katechez przedmałżeńskich w Rykach (8 spotkań) dla narzeczonych naszego dekanatu jest planowany soboty:

w 2014 – październik: 04, 11, 18, 25;

w 2015 – luty: 07, 14, 21, 28;

w 2015 – czerwiec: 06, 13, 20, 27.

 

Spotkania będą odbywały się w wymienione soboty w sali na wikariacie od godz. 1100 – godz. 1300 (w każdą z wymienionych sobót będą dwa spotkania); szczegóły w internecie:

www.parafia-ryki.pl/aktualnosci/ogloszenia.html

 

W naszej Parafii w każdą 2. i 4. niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 900 są spotkania w Poradni Życia Rodzinnego dla narzeczonych Dekanatu Ryckiego.

 

Skupienie dla narzeczonych odbywa się w sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej w 2. niedzielę miesiąca o godz. 1400.

 


PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA

Lista członków

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

2012

Lp.

Nazwisko i imię

Funkcja

1.

ks. Czyrka Krzysztof – proboszcz

przewodniczący

2.

ks. Dariusz Ostałowski – wikariusz

 

3.

s. Pycka Agnieszka – katechetka

 

4.

Kuc Monika – pracownik

sekretarz

5.

Gogacz Sylwia

 

6.

Gregorczyk Jadwiga

 

7.

Gugała Kacper

rzecznik

8.

Jagiełło Anna

 

9.

Kornas Elżbieta

 

10.

Kostyra Zdzisław

 

11.

Lipska Elżbieta

 

12.

Piątek Ewa

 

13.

Polaszek Barbara Beata

 

14.

Porowska Bogumiła

 

15.

Pośpiech Grzegorz

 

16.

Stoń Tadeusz

 

17.

Sulej Ewa

 

18.

Warowny Stefan

 

 


PARAFIALNA RADA DS. EKONOMICZNYCH

Lista członków

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

2012

Lp.

Nazwisko i imię

Funkcja

1.

ks. Czyrka Krzysztof – proboszcz

przewodniczący

2.

Kapusta Grzegorz

radny sejmiku

3.

Jagiełło Stanisław

starosta

4.

Żaczek Jarosław

burmistrz

5.

Iwanek Roman

 

6.

Pudło Tadeusz

 

7.

Klimkowicz Jadwiga

sekretarz

8.

Cymbalski Tadeusz

 

9.

Głodek Zbigniew

 

10.

Grzelak Mariusz

 

11.

Kisiel Sławomir

 

12.

Kołodziejczyk Stanisław

 

13.

Kultys Krzysztof

 

14.

Lipski Jarosław

 

15.

Ostrzyżek Mirosław

 

16.

Piątek Krzysztof

 

17.

Pośpiech Tomasz

 

18.

Stoń Tadeusz

 

19.

Warowny Marek

 

20.

Wojewoda Krzysztof

 

 


 

PARAFIALNY ZESPÓŁ SYNODALNY

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

2014

ks. kan. Czyrka Krzysztof, Proboszcz Parafii

Koordynator Parafialnych Zespołów Synodalnych

 

I. ZESPÓŁ SYNODALNY

Lista członków

 

Lp.

Nazwisko i imię

Funkcja

1.

ks. Oponowicz Tomasz, wikariusz

przewodniczący

2.

Kuc Monika

sekretarz

3.

Jagiełło Anna

 

4.

Komosa Anna

 

5.

Kornas Elżbieta

 

6.

Polaszek Barbara

 

7.

Sulej Ewa

 

8.

Warowny Piotr

 

 

II. ZESPÓŁ SYNODALNY

Lista członków

 

Lp.

Nazwisko i imię

Funkcja

1.

ks. Ostałowski Dariusz, wikariusz

przewodniczący

2.

Niemirowski  Tomasz

sekretarz

3.

Nowaczyk Marcin

kościelny 

4.

Markiewicz Michał

 

5.

Kostyra Zdzisław

 

6.

Kultys Małgorzata

 

7.

Piątek Ewa

 

8.

Porowska Bogumiła

 

 

III. ZESPÓŁ SYNODALNY

Lista członków

 

Lp.

Nazwisko i imię

Funkcja

1.

ks. Sawiuk Jarosław, wikariusz

przewodniczący

2.

Majek Aneta

sekretarz

3.

Tomasz Piątek

organista

4.

Lipska Elżbieta

 

5.

Łukasiak Teresa

 

6.

Majewska Marta

 

7.

Markiewicz Michał

 

8.

Pawłowski Artur

 

do góry